close
تبلیغات در اینترنت
مدیریت
loading...

دانلود مقاله ، تحقیق و پروژه - فارس مقاله

مدیریت

بررسی عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگیزه کارکنان اداره کل امور مالیاتی جنوب استان تهران

Admin بازدید : 27666 جمعه 15 ارديبهشت 1396 : 17:26 نظرات ()

بررسی عوامل مختلف در رابطه با كاهش انگیزه کارکنان اداره کل امور مالیاتی جنوب استان تهران

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 61 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 35

خصوصیات شخصی كه برای عملكرد موثر رهبر لازم می‌باشد، باتوجه به سایر عوامل، تغییر می‌یابد این چهار متغیر دستاوردهای تحقیقات و پژوهشهای علمی‌در مورد رهبری می‌باشد و مفهومش این است كه رهبری یك خصوصیت ذاتی فرد نیست بلكه یك رابطه پیچیده بین این چهار متغیر می‌باشد

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

تا قبل از دهه 1930 میلادی بطور گسترده ای باور بر این بود كه رهبری یك ویژگی فردی است، و تنها محدودی از افراد بطور ذاتی توانائیها و خصوصیاتی را به ارث برده اند و خداوند به آنان این ودیعه گرانبها را اعطا فرموده كه می‌توانند رهبران موثری باشند. از دهه 1930 به بعد، دانشمندان علوم اجتماعی و علوم رفتاری مسیر جدیدی را در تحقیق پیرامون رفتار و خصوصیات رهبری پیمودند. اصولا مشخص ساختن یك الگوی اساسی و یكسان رهبری ناممكن است، چرا كه از یك طرف نمی‌توان ویژگیهائی را برشمرده كه تمام رهبران موثر و موفق دارای آن خصوصیات باشند و از طرف دیگر با توجه به شرایط خصوصیات رهبران موفق و موثر در سازمانها نظامی، صنعتی و تعلیم و تربیتی با یكدیگر متفاوتند. به هرحال، عواملی كه برای یك رهبری موفق ضرورت دارد، داشتن مهارت و نگرش است كه می‌توان آنها را از طریق فراگیری كسب كرد، و یا بطور گسترده ای اصلاح نمود. رهبری را در یك طیف گسترده باید مورد توجه قرار دهیم. چرا كه چهار متغیر وجود دارد كه رهبری را متاثر می‌سازند، اول خصوصیات رهبر، دوم نگرش ها، نیازها و سایر خصوصیات فردی زیر دستان، سوم خصوصیات سازمان، مانند اهداف آن، و ماهیت وظایفی كه باید انجام پذیرد و چهارم: متغیرهای محیطی.

خصوصیات شخصی كه برای عملكرد موثر رهبر لازم می‌باشد، باتوجه به سایر عوامل، تغییر می‌یابد. این چهار متغیر دستاوردهای تحقیقات و پژوهشهای علمی‌در مورد رهبری می‌باشد و مفهومش این است كه رهبری یك خصوصیت ذاتی فرد نیست. بلكه یك رابطه پیچیده بین این چهار متغیر می‌باشد.

بنابر این اگر بپذیریم كه رهبری رابطه ای بین رهبر، پیروان، سازمان و عوامل محیطی است و قبول داشته باشیم كه این عوامل و متغیرهای موقعیتی با گذشت زمان تغییر می‌كند، لازم است بپذیریم كه خصوصیات و ویژگیهای رهبری نیز تغییر می‌كند.

به هر تقدیر تسلط به تكنیك های فنی، مانند كامپیوتر، مالی، تولید، بازاریابی و امثالهم برای رهبری موثر كفایت نمی‌كند، چرا كه جنبه انسانی رهبری، به مراتب مهمتر از وظایف فنی است. برای بقا و حفظ موقعیت هر سازمان، وجود رهبری موثر، امری است حیاتی. سبك تصمیم گیری رهبر، یكی از ابعاد مهم رهبری است. روشهای بسیار متنوعی وجود دارد كه هر رهبر برای انجام وظیفه و یا اتخاذ تصمیمات مشخصی، می‌تواند از آنها استفاده كند كه با توجه به میزان مشاركت یا عدم مشاركت زیر دستان سبك رهبری متفاوت خواهد بود

بعضی از زیر دستان تمایلی به مشاركت در فرآیند تصمیم گیری ندارند و پاره ای اشتیاق فراوان دارند. به هرحال با توجه به متفاوت بودن زیر دستان، میزان علاقه به مشاركت در فرایند تصمیم گیری نیز متفاوت است، حتی افراد نسبت به بعضی از تصمیمات بیشتر، مشتاق به مشاركت هستند و در بعضی دیگر، كمتر، همین درجه و میزان علاقه مندی و تمایل زیر دستان نسبت به مشاركت یا عدم مشاركت خود ایجاد كننده نوع سبك رهبری می‌باشد. بعبارتی توان و تمایل زیردستان، یك عامل اساسی در اتخاذ سبك بخصوصی از رهبری می‌باشد. در این مسیر به بررسی عوامل موثر برانگیزه كاركنان اداره کل امور مالیاتی شهر ری پرداختیم و فرضیه های موجود بر روی این موضوع را بررسی كردیم و پیشینه این مساله را مورد جستجو قرار داده تا بتواند راه گشایی برای تحقیق حاضر باشد. همچنین روش و شیوه تحقیق را درباره این مسئله ذكر كردیم و با پرسش نامه ای كه در بین كاركنان و پرسنل محترم این اداره کل توزیع كردیم یافته های تحقیق را بدست آوردیم تا توانستیم به نتیجه گیری دست یابیم.

فهرست مطالب

1-پیشگفتار. 1

2- مقدمه پژوهش.. 2

2-1-مقدمه. 2

2-2-بیان مسئله. 3

2-3-اهمیت و ضرورت تحقیق:4

2-4-فرضیات پژوهش.. 5

2-5-اهداف تحقیق. 5

2-6-متغیرهای تحقیق. 5

2-7-تعریف اصطلاحات.. 6

2-8-تعریف.. 6

3- بررسی پیشینه پژوهشی. 6

3-1-اصطلاحات و مفاهیم7

3-2-مفهوم انگیزش.. 7

3-3-ماهیت انگیزش:7

3-4-اهمیت انگیزش.. 8

3-5-«ریشه یابی علل مشكلات عدم وجود انگیزش صحیح نیروی كار». 8

3-6-عدم تامین انتظارات كاری مدیریت از سوی زیردستان. 11

3-7-سبك نامناسب رهبری مدیر. 13

3-8-عدم انطباق اهداف كاركنان با اهداف مدیریت.. 15

3-9-فقدان آموزش موثر نیروی انسانی. 18

3-10-عدم اعتماد مدیریت به كاركنان. 18

4- روش پژوهش.. 19

4-1-روش تحقیق. 19

4-2-جامعه آماری.. 19

4-3-نمونه و روش نمونه گیری.. 19

4-4-ابزار و گردآوری اطلاعات.. 19

4-5-روایی و اعتبار ابزار گردآوری اطلاعات.. 19

4-6-قلمرو پژوهش.. 20

5- یافته های پژوهشی. 20

6- بحث و تفسیر. 25

6-1نتیجه گیری.. 25

6-2- پیشنهادات...................................................................................................26

6-3-مطرح كردن مسائل و مشكلات سازمان و تبادل اطلاعات.. 27

6-4- پیوست(آزمون تحلیل آماری)............................................................................30

6-5-منابع و مآخذ34

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

مقایسه های بین المللی تكنولوژی و پیشرفتهای كیفی در شركتهای مكزیك

Admin بازدید : 51 دوشنبه 30 اسفند 1395 : 11:35 نظرات ()

مقایسه های بین المللی تكنولوژی و پیشرفتهای كیفی در شركتهای مكزیك

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 42 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 28

در این مقاله بر روی یك سری ابداعات انتخاب شده در رابطه با پیشرفتهای فنی در شركتهای مكزیكی سخن خواهیم گفت علاوه بر ان توضیحاتی در رابطه با محصولات مكزیكی ارائه می دهیم

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

دانلود مقاله رشته مدیریت

مقایسه های بین المللی تكنولوژی و پیشرفتهای كیفی در شركتهای مكزیك

چكیده:
در این مقاله بر روی یك سری ابداعات انتخاب شده در رابطه با پیشرفتهای فنی در شركتهای مكزیكی سخن خواهیم گفت علاوه بر ان توضیحاتی در رابطه با محصولات مكزیكی ارائه می دهیم. این جنبه‌های از نظر كیفی و كمی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اطلاعات در رابطه با تحقیق و توسعه و سرمایه گذاری‌های آموزشی یك سری شاخص های در رشد زیرساختاری محسوب می شود. دو دیدگاه دوباره ارائه شده یكی در رابطه با مهندسی روند جاری و فرهنگهای بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد. البته با توجه به شرایط موجود در مكزیك مشاهده شده است كه مسائلی را می توان در استفاده از این روند به وجود خواهد آمده است زمانیكه مكزیك سعی دارد شاخصهای تكنولوژی و كیفی را افزاش دهد. یك سری پیشنهادات در رابطه با روند كار ارائه شده است.
واژه های كلیدی:

مكزیك

تكنولوژی كیفیت

ساخت مجدد

روند تجاری

مقدمه: 
گرچه یك سری بررسیهای عملی در رابطه با ابزارهای مشخص صورت نگرفته است كه در آن تغییرات تكنولوژی تأثیرات عملكرد اقتصادی را تغییر دهد. تكنولوژی را به عنوان یك نیروی در دسترسی به كیفیت و موقعیت رقابت چه در سطح اقتصاد خرد و چه اقتصاد كلان می دانیم. تغییر تكنولوژی یك سری نكات مثبتی را به دنبال دارد. انعطاف پذیری در واكنش به چالش های بازاری در حالیكه اهمیت منابع به دست فراموشی سپرده نشده است از جمله كار و هزینه پایین مواد اولیه كه اغلب منجر به رشد اقتصاد در گذشته شده است .
هنوز كیفیت و تكنلولوژی را می توان در یك بعد وسیعتر مورد بررسی قرار داد كه پزیرش و درك اجتماعی، شرایط اقتصادی و زیرساختاری عملكردهای تجاری و فشارهایی برای رقابت را شامل می شود و شركتها را به آن می‌دارد كه خلاقیت خود را افزایش دهند به گفته d nveni و gunther قیمت تأثیر چندانی را نخواهد داشت اگر كیفیت به حد مطلوب نرسد. افزایش در سطح همكاری صنعتی و افزایش در تكنولوژی، تغییرات تكنولوژی و انتظارات بیهوده مشتریان دراین زمینه نقش دارد این الگوها تأثیر زیادی را بر ویژگی رقابتی در پیشرفت در زمینه تكنولوژی و افرادی كه آن را جذب می كنند خواهد داشت.این امر موجب می شود كه چنین وظایفی را در ورای پیشرفت اقتصادی انجام دهیم: بنابراین مسائل و مشكلات در زمینه بدست آوردن آگاهی امری است بدیهی. رابطه نزدیكی بین تكنولوژی و اقتصاد وجود دارد. انتخاب واقعی این است كه آیا فرد می تواند و یا تمایل دراد آن را مورد بررسی قرار داد.
فهرست مطالب
تكنولوژی و پیشرفتهای كیفی در شركتهای مكزیك: برخی از مقایسه های بین المللی: 1
چكیده: 1
واژه های كلیدی: 2
مقدمه: 3

1-2- ویژگیهای شركتهای مكزیكی 5

2-2- شرایطی در ابداع پیشرفت در سطح تكنولوژی: جنبه های كمی 7

3-2: شرایط مربوط اختراعات در تكنولوژی: جنبه های كیفی: 9

1-3- amآ: چهار چوبی برای رشد مداوم: 16

2-3- bpr : چهار چوبی برای شروع کردن آن موارد به صورت مجدد. 21

قیمت فایل فقط 18,000 تومان

خرید

تاثیر شش سیگما در افزایش بهره وری

Admin بازدید : 53 یکشنبه 29 اسفند 1395 : 5:46 نظرات ()

تاثیر شش سیگما در افزایش بهره وری

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: ppt
حجم فایل: 2744 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 38

یک روش جامع بهبود اثربخشی سازمانی است که در درون خود از ساختار، برنامه و ابزارهای توانمند مدیریت کیفیت برخوردار است به معنی تلاش برای نزدیکی هرچه بیشتر به درجه تکامل و برتری در تولید و ارائه خدمات است

قیمت فایل فقط 14,500 تومان

خرید

دانلود پاورپوینت رشته مدیریت

تاثیر شش سیگما در افزایش بهره وری

مقدمه:
سیگما (σ) حرف هیجدهم از حروف الفبای یونانی و از شاخصهای مهم پراكندگی به نام انحراف معیار و در واقع مقیاسی برای سنجش انحراف است. سیگما بیانگر آن است كه یك فرآیند چه اندازه از حالت مطلوب خود منحرف شده است، لذا در واقع استعاره ای است برای دقت فوق‌العاده در كاهش هزینه‌های كیفیت. استعاره‌ای كه اهمیت محاسبات دقیق در فرآیند تولید و ارایه خدمات را مورد تاكید قرار می‌دهد.
پیشینه شش سیگما :
     نخستین بار شش سیگما در سال 1980 مطرح گردید و شرکت های بزرگ آمریکا ( همچون موتورولا ) آن را سرلوحه عملکرد خود قرار دادند و دستاوردهای علمی ارزنده ای نیز داشتند. این روش بعدها مورد توجه اروپایی ها و ژاپنی ها قرار گرفت..                                      
    نام شش سیگما را به بیل اسمیت در دهه هفتاد نسبت می دهند. وی هم اکنون پدر شش سیگما خوانده می شود.
شش سیگما رویکردی برای پیشرفت و بهره وری!

شش سیگما چیست ؟ :

شش سیگما :
یک روش جامع بهبود اثربخشی سازمانی است که در درون خود از ساختار، برنامه و ابزارهای توانمند مدیریت کیفیت برخوردار است. 
به معنی تلاش برای نزدیکی هرچه بیشتر به درجه تکامل و برتری در تولید و ارائه خدمات است.
بهبود رضایت مشتری است که دستیابی به این هدف از راه کاهش و از بین بردن ضایعات محصولات یا خدمات دارای نقص امکان پذیر است. 
شش سیگما :
یك فلسفه است چون به كمك آن خطای كمتری در كار ایجاد میگردد ؛
 یك اندازه گیری آماری است چون به دقت اندازه گیری محصول , خدمت و فرآیند كمك میكند ؛ 
یك ابزار اندازه گیری است چون سیستم اندازه گیری ایجاد میكند ؛
یك استراتژی تجاری است ، چون كیفیت بالا ، هزینه را كاهش میدهد .
کلمات کلیدی:

شش سیگما

 روش dmaic

چرخه dmadv

بهبود اثربخشی سازمانی

افزایش بهره وری با شش سیگما

فهرست مطالب

اهداف اساسی (six sigma) :

اهداف شش سیگما در سازمان كه بسیار صریح و مورد تاكید است عبارتند از : 

• افزایش سهم بازار • كاهش استراتژیك هزینه ها • رشد سود نهایی
 روش dmaic
ابزارهاییكه اغلب در فاز تعریف استفاده می شوند عبارتند از :
4. نمودار وابستگی : نمودار وابستگی ابزاری است كه اظهارات افراد را در گروههای مرتبط سازماندهی می كند . 
5. مدل ‏كانو : تحلیل و درك نوع نیازمندیهای مشتری .
6. بازده كلی : روشی جهت تعیین بازده فرایند جاری .
7. درخت   cto– ctq : critical to quality )  )  :
ابزار های مورد استفاده در فاز اندازه گیری :
ابزارهای مورد استفاده در فاز تحلیل :
ابزارهای مورد استفاده در فاز بهبود :
چرخه dmadv : 

dmadv مخفف واژه های :

define  – تعریف اهداف پروژه و قابلیت ارائه به مشتری
measure  - اندازه گیری عملکرد فعلی فرآیند 
 - analyze تجزیه و تحلیل علل ریشه ای بروز عیوب 
design - طراحی اجزای فرآیند برای تامین نیازهای مشتری 
verify - تصدیق عملکرد طراحی شده و توانایی فرآیند برای تامین نیازمندیهای مشتری 

ساختار شش سیگما :

‌چه‌ كسانی‌ در برنامه‌های‌ 6 سیگما حضور خواهند داشت  
شش سیگما یك‌ ضرورت‌ است و نه‌ یک انتخاب‌

    ‌رویكرد به‌ 6 سیگما برای‌ كلیه‌ سازمانها

قیمت فایل فقط 14,500 تومان

خرید

توسعه راهکارهای امنیتی در بانکداری الکترونیکی

Admin بازدید : 67 یکشنبه 29 اسفند 1395 : 5:45 نظرات ()

توسعه راهکارهای امنیتی در بانکداری الکترونیکی

دسته: مدیریت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 44 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 17

در این مقاله در ابتدا به معرفی زیرساختهای تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیکی پرداخته می شود سپس سطوح مختلف بانکداری الکترونیکی بررسی شده به ریسک ها و تهدیدات مربوطه و ریسک هایی که از جانب خود بانک ها متوجه مشتریان می باشد اشاره شده است

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

دانلود مقاله رشته مدیریت

توسعه راهکارهای امنیتی در بانکداری الکترونیکی

چکیده محتوا
یکی از الزامات اساسی جهت توسعه تجارت الکترونیکی در ایران و ورود به بازارهای جهانی وجود نظام بانکی پیشرفته و به روز می باشد. در غیر اینصورت با فقدان سیستم های مناسب و به تبع آن از دست رفتن فرصت های بازرگانی کشور در عرصه جهانی به انزوا کشیده می شود. بنابراین باید در حوزه های مدیریت امنیت کشور, مراکز تولیدی و سازمانهای مصرف کننده و بانک ها به عنوان ارتباط دهندگان مراکز مختلف ارتباط منطقی را به طور هماهنگ حفظ نمود و با آموزش و فرهنگ سازی در مورد امنیت و تلاش جهت بالابردن انگیزه استفاده از بانکداری و خدمات الکترونیکی شاهد پیشرفت اقتصادی کشور بود.
شبکه ارتباط اینترنتی ناامن است و تبادل اطلاعات از طریق اینترنت بدون در نظر گرفتن موارد ایمنی خطرناک است  و افراد غیرمجاز ممکن است به اطلاعات حساس در حین انتقال و یا بر روی سرویس دهنده های بانک دسترسی پیدا کنند , آنها را تغییر دهند و یا حذف کنند. لذا باید مکانیسمی جهت ضمانت انجام هر تراکنش بانکی که در آن داده های حساس مالی نیز رد و بدل می شود وجود داشته باشد.در این مقاله در ابتدا به معرفی زیرساختهای تجارت الکترونیک و بانکداری الکترونیکی پرداخته می شود سپس سطوح مختلف بانکداری الکترونیکی بررسی شده , به ریسک ها و تهدیدات مربوطه و ریسک هایی که از جانب خود بانک ها متوجه مشتریان می باشد اشاره شده است,  مشکلات عدم گسترش تجارت و بانکداری الکترونیکی در ایران مطرح شده و در انتها راهکارهای امنیتی برای هر چه بیشتر امن کردن بانکداری الکترونیکی کشورمان ارائه شده است. 
کلمات کلیدی:

پول الکترونیکی

تهدیدات امنیتی

راهکارهای امنیتی

بانکداری الکترونیکی

سیستم یکپارچه بانکداری الکترونیکی

زیرساخت های بانکداری الکترونیکی و تجارت الکترونیک

مقدمه 
سال‌های اخیر, سالهای ورود جهان به "عصر اطلاعات" بوده است و بسیاری از جنبه‌های اقتصادی،‌ اجتماعی و فرهنگی حیات بشر را دستخوش تحولی عمیق كرده است. یكی از ابعاد این تحول، تغییرات عمیقی است كه در روابط اقتصادی بین افراد، شركت‌ها و دولت‌ها به وجود آمده است.مبادلات تجاری بین افراد با یكدیگر، شركت‌ها با یكدیگر , افراد با شركت‌ها و دولت‌ها به سرعت از حالت سنتی خود كه عمدتا مبتنی بر مبادله بر منبای اسناد و مدارك كاغذی است، خارج شده و به سوی انجام مبادلات از طریق بهره‌گیری از سیستم‌های مبتنی بر اطلاعات الكترونیكی در حركت است.تجارت الكترونیكی، ‌به دلیل سرعت، كارآیی،‌ كاهش هزینه‌ها و بهره‌‌برداری از فرصت‌های زودگذر عرصه جدیدی را در رقابت گشوده است تا آنجا كه گفته می‌شود عقب افتادن از این سیر تحول نتیجه‌ای جز منزوی شدن در عرصه اقتصاد جهانی نخواهد داشت.
فهرست مطالب
توسعه راهکارهای امنیتی در بانکداری الکترونیکی 1
a. کلمات کلیدی: 1
ii. چکیده محتوا 2
iii. مقدمه 3

iv. ضرورت بکارگیری امنیت در بانکداری الکترونیکی 5

استانداردسازی 6
امنیتی 6

v. ریسكها وتهدیدات مربوط به  بانکداری الکترونیکی 7

vi. ریسک های متوجه مشتریان از جانب خود بانک ها 8

vii. راهکارهای امنیتی برای توسعه بهتر بانکداری الکترونیکی 8

viii. امنیت بانکداری الکترونیکی را می توان از چند جنبه مورد بررسی قرار داد : 8

ix. نتیجه گیری 14
x. منابع 16

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

بررسی میزان و عوامل موثر بر رضایتمندی مشتریان بانک کشاورزی در استان خراسان رضوی

Admin بازدید : 33 یکشنبه 29 اسفند 1395 : 5:44 نظرات ()

بررسی میزان و عوامل موثر بر رضایتمندی مشتریان بانک کشاورزی در استان خراسان رضوی

دسته: مدیریت
بازدید: 2 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 129 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 25

کی از مهمترین موضوعاتی که سازمانها در شرایط رقابتی کنونی با آن سرو کار دارند،آگاهی از میزان رضایت مشتریان و نظرهای آنان در خصوص عملکرد سازمان ، محصولات و خدمات آن است

قیمت فایل فقط 14,000 تومان

خرید

دانلود مقاله رشته مدیریت بازرگانی

بررسی میزان و عوامل موثر بر رضایتمندی مشتریان بانک کشاورزی در استان خراسان رضوی

(مطالعه موردی شهر مشهد)
چکیده محتوا
یکی از مهمترین موضوعاتی که سازمانها در شرایط رقابتی کنونی با آن سرو کار دارند،آگاهی از میزان رضایت مشتریان و نظرهای آنان در خصوص عملکرد سازمان ، محصولات و خدمات آن است.این مسئله برای سازمانهای خدماتی که محصولی ناملموس به مشتریان خویش عرضه میکنند از اهمیت مضاعف برخوردار است.
هدف از انجام این پژوهش اندازه گیری میزان وعوامل موثربررضایتمندی مشتریان بانک کشاورزی در استان خراسان رضوی(مطالعه موردی شهر مشهد) می باشد.سنجش رضایت مشتریان بر اساس مولفه هایی همچون  کیفیت خدمات بانکی ، خصوصیات فیزیکی شعب ، روابط انسانی ، تبلیغات و آموزش انجام شده است وبا استفاده از مدل کانو مورد آزمون قرار گرفته است. روش استفاده شده در این تحقیق ، روش توصیفی از نوع کاربردی است که به این منظور پرسشنامه ای تهیه و تنظیم شده و بین مشتریان توزیع گردیده است .در نهایت به تحلیل اطلاعات به دست آمده پرداخته بعد نتیجه گیری شده است.
کلمات کلیدی:

مشتری

رضایتمندی

مدل کانو

بانک کشاورزی 

مقدمه :
صاحب نظران مدیریت،  کسب رضایت مشتری را از مهمترین وظایف و اولویت های مدیریت شرکت ها بر شمرده و لزوم پایبندی همیشگی و پایدار مدیران عالی به جلب رضایت مشتریان را پیش شرط اصلی موفقیت به حساب آورده اند.یکی از الزامات مهم در پیشرفت سازمان ها و شرکت ها این است که مشتری و جلب نظر وی را سرلوحه اهداف و فعالیت های خود قرار دهند.شناخت کامل مشتری ، مقدم شمردن وی و ارائه خدمات کیفی از جمله عوامل تضمین موفقیت در بازار کسب وکار امروز هستند.تعبیری که امروزه از مشتری می شود با آنچه در گذشته رواج داشته کاملا متفاوت است.بدین معنی که مشتری دیگر خریدار صرف کالا یا خدمت نیست،  بلکه یک عضوفعال و تاثیر گذار در کلیه فعالیت های تجاری به شمار می رود.
بنابراین داشتن استراتژیهای نوین،  توجه به نکات مهم در برقراری ، حفظ و گسترش روابط با مشتری و تلاش برای جلب رضایت وی در کلیه مراحل ،  کارایی و اثر بخشی یک سازمان را در تحقق اهداف مشتری محور افزایش می دهد ودر بلند مدت پایگاهی از مشتریان وفادار را به ارمغان خواهد آورد.واژه مشتری و رضایت مشتری در سازمانهای خدماتی ، خصوصا بانک ها به دلیل وابستگی کامل به مشتریان برای بقاء،  اهمیتی دو چندان می یابد.ارائه محصولات مختلف از سوی بانک ها (خدمات بانکی)، به منظور حفظ مشتریان موجود و جذب مشتریان جدید و در نهایت کسب سهم بیشتری از بازاررقابت بانکی، بیانگر این اهمیت است.بنابراین آگاهی ار تصویر ذهنی سازمان نزد مشتریان به منظور شناخت نقاط قوت و ضعف و ارتقاءسطح عملکرد از اولویت های مهم همه سازمان ها به خصوص بانک ها می باشند.(حسنی، 1387)

قیمت فایل فقط 14,000 تومان

خرید

بررسی تأثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر رضایتمندی مشتریان با استفاده از مدل ترکیبی کانو و تح

Admin بازدید : 149 یکشنبه 29 اسفند 1395 : 5:44 نظرات ()

بررسی تأثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر رضایتمندی مشتریان با استفاده از مدل ترکیبی کانو و تحلیل شکاف

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 130 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 10

این تحقیق با موضوع بررسی شکاف بین انتظارات و ادراک مشتریان از کیفیت خدمات الکترونیکی بانک تجارت شعب شهر زاهدان بر اساس مدل کانو و تحلیل شکاف با هدف بررسی رابطه ی بین انتظارات و ادراک مشتریان از خدمات الکترونیکی بانک تجارت انجام گرفته است

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

دانلود مقاله رشته مدیریت

بررسی تأثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر رضایتمندی مشتریان با استفاده از مدل ترکیبی کانو و تحلیل شکاف

خلاصه
این تحقیق با موضوع" بررسی شکاف بین انتظارات و ادراک مشتریان از کیفیت خدمات الکترونیکی بانک تجارت شعب شهر زاهدان بر اساس مدل کانو و تحلیل شکاف" با هدف بررسی رابطه ی بین انتظارات و ادراک مشتریان از خدمات الکترونیکی بانک تجارت انجام گرفته است. بانکها به عنوان یکی از سازمانهایی که عملکرد و فعالیت های آن در جهت تأمین منافع عمومی است، وظیفه‌هایی چون تجهیز و توزیع اعتبارات، عملیات اعتباری، عملیات مالی، خرید و فروش ارز، نقل و انتقال وجوه، وصول مطالبات اسنادی و سود سهام مشتریان، پرداخت بدهی مشتریان، قبول امانات، نگهداری سهام و اوراق بهادار و اشیای قیمتی مشتریان، انجام وظیفهی قیمومیت و وصایت برای مشتریان، انجام وکالت خرید یا فروش را بر عهده دارند، که امروزه بانکها با استفاده از بانکداری الکترونیکی می توانند اکثر این خدمات را ارائه دهند.
این تحقیق از نظر هدف کاربردی است و از نوع توصیفی پس رویدادی می باشد. هدف از انجام این تحقیق، تببین و بررسی شکاف بین انتظارات و ادراک مشتریان از کیفیت خدمات الکترونیکی بانک تجارت شعب زاهدان است. داده های این پژوهش با استفاده از پرسشنامه و مصاحبه در پاییز 1392، جمع آوری شده است. نتایج تحقیق نشان می دهد که بین انتظارات مشتریان از سه بعد اساسی، عملکردی و انگیزشی بانک با ادراک آنان تفاوت معنی داری وجود دارد.
واژگان کلیدی:

بانک

مدل کانو

تحلیل شکاف

کیفیت خدمات

خدمات اکترونیکی

بیان مسئله
بقاء در گردونه رقابت پر تلاطم امروزی سازمانها را ناگزیر از پذیرش تغییر کرده است. خاستگاه تغییر در بیرون از مرزهای سازمان و جولانگاه آن درون سازمان است، و تغییر و عدم تعادل به تعالی ختم نخواهد شد مگر با برنامه ریزی جهت خراج شدن از تعادل، تعیین استراتژی و اهداف بلند مدت، اجرای منظم و ساختارمند برنامه های مدون در حوزه های مختلف، ارزیابی نحوه برنامه ریزی و اجرای برنامه های مورد نظر و بر طرف کردن نقاط ضعف ، تقویت نقاط قوت، استفاده از قرصت ها و مقابله با تهدیدات جهت بهبود عملکرد سیستم تصمیم گیری.
بانک به عنوان نهادی خدماتی در جامعه مطرح است و از حساسیت زیادی در ارتباط با ارکان فوق هنگام بحث پیرامون حوزه رضایتمندی مشتریان برخوردار است، چرا که موفقیت این نهاد در گرو شناسایی نیازمندیهای مشتریان، درونی نمودن نیازها در قالب برنامه های جلب وجذب و پرورش مشتریان، اجرا و در نهایت بهبود اقدامات پیشین است. بر اساس مدل کانو خدمات قابل ارائه در سازمانهای خدماتی همچون بانک را می توان بر اساس میزان رضایت مشتریان و همچنین اهمیت آن در سه گروه خدمات اساسی، خدمات عملکردی و انگیزشی دسته بندی کرد. حال با توجه به اینکه این دسته بندی به تنهایی کمکی به برنامه ریزی و تعیین استراتژی نمی نماید، می بایست از طریق به کارگیری مدلهایی همچون مدل تحلیل شکاف به بررسی فرصتها و تهدیدات موجود در خصوص شناخت نیازهای مشتریان و برنامه ریزی برای جلب رضایتمندی آنها نمود. بنابراین مسئله اصلی این تحقیق عبارت است از تحلیل شکاف بین انتظارات و ادراک مشتریان از خدمات المترونیکی بانک تجارت در شهر زاهدان بر اساس ابعاد مدل کانو.
فهرست مطالب
بررسی تأثیر کیفیت خدمات بانکداری الکترونیک بر رضایتمندی مشتریان با استفاده از مدل ترکیبی کانو و تحلیل شکاف 1
خلاصه 1
واژگان کلیدی: 1
کیفیت خدمات، بانک، مدل کانو، تحلیل شکاف، خدمات اکترونیکی 1
1- بیان مسئله 2
2- ضرورت و اهمیت تحقیق 2
3- اهداف پژوهش 2
4- فرضیات تحقیق 2
الزامات اساسی 4
الزامات عملكردی 4
الزامات انگیزشی 5
7- مدل تجزیه و تحلیل شکاف 5
شکل3- مدل تحلیل شکاف خدمات)  (ghobadian, et.al, 2003 6
منابع 9

قیمت فایل فقط 7,000 تومان

خرید

تاثیر هوش سازمانی در اثر بخشی مدیران شهرستان آمل در سال تحصیلی 90-89

Admin بازدید : 71 جمعه 27 اسفند 1395 : 16:46 نظرات ()

تاثیر هوش سازمانی در اثر بخشی مدیران شهرستان آمل در سال تحصیلی 90-89

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 386 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 100

موضوع اصلی این پژوهش بررسی تاثیر هوش سازمانی بر اثر بخشی مدیران مدارس شهرستان آمل است ؛اگر مدیران ما دارای ویژگی اثر بخشی مدیران باشند می توانند موجب بهبود آموزش و اشتیاق معلمان به كار شوند و در آینده موجبات رشد و توسعه جامعه را فراهم آورند

قیمت فایل فقط 15,900 تومان

خرید

موضوع اصلی این پژوهش بررسی تاثیر هوش سازمانی بر اثر بخشی مدیران مدارس شهرستان آمل است ؛اگر مدیران ما دارای ویژگی اثر بخشی مدیران باشند می توانند موجب بهبود آموزش و اشتیاق معلمان به كار شوند و در آینده موجبات رشد و توسعه جامعه را فراهم آورند .

در این پژوهش برآنیم تا به تبیین رابطه رابطه چشم‌انداز استراتژیك ،اعتقاد به سرنوشت مشترك ، عملكرد كاركنان در خصوص میل به تغییر ، تاثیر روحیه ، شاخص اتحاد و توافق ،كاربرد دانش و برخورد مدیران در رابطه با عملكرد كاركنان بر اثر بخشی مدیران بپردازیم .

متغیر مستقل مورد مطالعه تحقیقهوش سازمانی و متغیر وابسته در این تحقیق اثر بخشی مدیران می باشد . این تحقیق از نظر شیوه جمع­آوری اطلاعات، توصیفی از نوع زمینه یابی است است.

قلمرو موضوعی این تحقیق بررسی رابطه بین هوش سازمانی و اثر بخشی مدیران می باشد. .قلمرو زمانی تحقیق سال تحصیلی 90-89 می باشد. و قلمرو مکانی تحقیق، مدارس ابتدایی ،راهنمایی و متوسطه شهر آمل می باشد.

جامعه آماری این پژوهش مدیران زن و مرد در سال تحصیلی 90-89 در سه پایه ابتدایی،راهنمایی ،دبیرستان دختران و پسران در شهر آمل می باشد. كه تعداد كل آنها 451n=نفر می باشد .

در این تحقیق به دلیل محدود بودن جامعه آماری به استناد جدول گرجسی و مورگان (برآورد حجم نمونه از روی حجم جامعه ) 208n=نفر به عنوان نمونه انتخاب شده اند .

ابزار گردآوری اطلاعات در این پژوهش، پرسشنامه محقق ساخته بوده که بر اساس اهداف و سئوالات اصلی تحقیق ساخته شده است. برای ساخت ابزار پژوهش، ابتدا محقق بسیاری از منابع مرتبط را بررسی نموده، و سپس نظر و پیشنهادات اساتید راهنما، مشاور و مسئولین و متخصصان در تدوین پرسشنامه به کار بسته شد. در نهایت با توجه به تجزیه و تحلیل یافته ها تمامی فرضیه ها تایید شدند .

فهرست مطالب

1

چکیده محتوا

فصل یکم:کلیات پژوهش

2

1-1-مقدمه

3

1-2-بیان مسئله

4

1-3-اهمیت وضرورت تحقیق

6

1-4-اهداف تحقیق

7

1-5-فرضیه ها

7

1-6-سوالات ویزه پژوهش

8

1-7-متغیر های پژوهش

9

1-8-تعاریف نظری و عملیاتی پژوهش

فصل دوم : ادبیات و پیشینه تحقیق

13

2-1-مقدمه

14

2-2-مبانی نظری

48

2-3- پیشینه تحقیق

48

2-2-1- تحقیقات داخلی

52

2-2-2- تحقیقات خارجی

فصل سوم :روش شناسی تحقیق

54

3-1-مقدمه

54

3-2-نوع تحقیق

55

3-3-جامعه آماری

55

3-4- نمونه و روش نمونه گیری

56

3-5-ابزار جمع آوری داده ها

57

3-6-روایی و پایایی ابزار اندازه گیری

60

3-7-روش جمع آوری داده ها

60

3-8-روش آماری تجزیه و تحلیل داده ها

فصل چهارم :تجزیه و تحلیل یافته ها

63

مقدمه

فصل پنجم :نتیجه گیری و پیشنهاد ها

91

5-1-خلاصه

93

5-2-نتیجه گیری

94

5-3-پیشنهاد ها

95

5-4-محدودیتها

96

5-5-منابع

ضمائم

فهرست جداول

عناوین

صفحه

جدول فراوانی 1-4

64

جدول فراوانی 2-4

65

جدول فراوانی 3-4

66

جدول فراوانی 4-4

67

جدول فراوانی 5-4

68

جدول فراوانی 6-4

69

جدول فراوانی 7-4

70

جدول فراوانی 8-4

71

جدول فراوانی 9-4

72

جدول فراوانی 10-4

73

جدول فراوانی 11-4

74

جدول فراوانی 12-4

75

جدول فراوانی 13-4

76

جدول فراوانی 14-4

77

جدول فراوانی 15-4

78

جدول فراوانی 16-4

79

جدول فراوانی 17-4

80

جدول فراوانی 18-4

81

فهرست نمودارها

عناوین

صفحه

نمودار فراوانی 1-4

64

نمودار فراوانی 2-4

65

نمودار فراوانی 3-4

66

نمودار فراوانی 4-4

67

نمودار فراوانی 5-4

68

نمودار فراوانی 6-4

69

نمودار فراوانی 7-4

70

نمودار فراوانی 8-4

71

نمودار فراوانی 9-4

72

قیمت فایل فقط 15,900 تومان

خرید

ارتباط بین فرهنگ سازمانی و سبک رهبری با خلاقیت اعضای هیأت علمی گروه های تربیت بدنی

Admin بازدید : 69 جمعه 27 اسفند 1395 : 16:44 نظرات ()

ارتباط بین فرهنگ سازمانی و سبک رهبری با خلاقیت اعضای هیأت علمی گروه های تربیت بدنی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 4084 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 190

امروزه عصر نوین مدیریت، كلیه مسئولان و دست‌اندركاران سازمان‌ها را متوجه این واقعیت نموده است كه برای دستیابی به حداكثر اثربخشی سازمانی به فكر استفاده از اندیشه‌های خلاق باشند

قیمت فایل فقط 15,900 تومان

خرید

امروزه عصر نوین مدیریت، كلیه مسئولان و دست‌اندركاران سازمان‌ها را متوجه این واقعیت نموده است كه برای دستیابی به حداكثر اثربخشی سازمانی به فكر استفاده از اندیشه‌های خلاق باشند. كامینگز و اولدهام (1997) دانلودند كه حمایت مدیریت از افكار جدید با مشخصه‌های خلاقیت به ویژه در كاركنانی كه مستعد خلاقیت می‌باشند، ارتباط دارد. آمابیل و گریسكیویز (1987) بر این عقیده‌اند كه مدیران به عنوان عنصر مهمی از عوامل زمینه‌ای در محیط كار می‌باشند كه بر خلاقیت اثر می‌گذارند. این پژوهش در پی پاسخ به این سوال است كه آیا فرهنگ سازمانی و سبك رهبری در دانشكده‌ها و گروه‌های تربیت بدنی می‌توانند از اجزاء پیش‌بینی كننده و عوامل مرتبط با خلاقیت اعضای هیأت علمی باشند؟ هدف كلی از انجام این تحقیق، بررسی وجود یا عدم وجود ارتباط معنی‌دار بین فرهنگ سازمانی و سبك رهبری مدیران با خلاقیت اعضای هیأت علمی گروه‌های تربیت بدنی در دانشگاه‌های منتخب كشور است تا از این طریق و پس از مشخص شدن میزان خلاقیت و موارد پیش‌بین آن بتوان گام مؤثری در افزایش خلاقیت، در جامعه موردنظر برداشت. این پژوهش بر مبنای تئوری تریانیدز و سبک رهبری رابینز طراحی شده است. جامعه مورد مطالعه، شامل کلیه ی اساتید رشته تربیت بدنی دانشگاههای آزاد اسلامی منتخب کشور بودند. که تقریبا 360 نفر می باشند. که از بین آنها تعداد 186 نفر بعنوان نمونه انتخاب شدند. نتایج این پژوهش نشان داد که بین فرهنگ سازمانی و خلاقیت در جامعه تحت بررسی رابطه معنی داری وجود دارد همچنین بین سبک رهبری، فرهنگ سازمانی و خلاقیت در جامعه تحت بررسی رابطه معنی داری وجود دارد اما بین فرهنگ سازمانی و سبک رهبری رابطه معنی داری وجود نداشت. فرهنگ سازمانی و سبک رهبری آن پیش بینی کننده معنی داری برای خلاقیت در جامعه تحت مطالعه هستند که سهم عامل فرهنگ در پیش بینی خلاقیت در سازمان 40 درصد و سهم عامل فرهنگ سازمانی 27 درصد می باشد.

فهرست مطالب

چکیده محتوا

فصل اول: کلیات تحقیق

1-1- مقدمه:....................................... 2

1-2- بیان مسئله:.................................. 6

1-3- اهمیت و ضرورت انجام تحقیق:.................. 10

1-4- اهداف تحقیق:................................ 12

1-4-1- هدف كلی:.................................. 12

1-4-2- اهداف ویژه:............................... 13

1-5- فرضیه‌های تحقیق:............................. 13

1-6- پیش‌فرض‌های تحقیق:............................ 14

1-7- محدودیت‌های تحقیق:........................... 14

1-7-1- محدودیت‌هایی كه توسط محقق اعمال شده:....... 14

1-7-2- محدودیت‌های خارج از كنترل محقق:............ 14

1-8- تعریف واژه‌ها و اصطلاحات تخصصی:............... 15

فصل دوم: مبانی نظری و پیشینه تحقیق

2-1- مبانی نظری تحقیق:........................... 19

2-2- فرهنگ سازمانی:.............................. 20

2-2-1- تعریف فرهنگ:.............................. 20

2-3-1- تعریف فرهنگ سازمانی:...................... 23

2-3-2- اهمیت فرهنگ سازمانی:...................... 24

2-3-3- سطح فرهنگ سازمان:......................... 26

2-3-4- الگوی وظایف فرهنگ سازمانی:................ 28

2-4- انواع فرهنگ سازمانی:........................ 29

2-4-1- طبقه‌بندی هاریسون و هندی:.................. 29

2-4-2- طبقه‌بندی جفری سانی فیلد:.................. 30

2-4-3- طبقه ‌بندی اقتضایی:........................ 31

2-4-4- طبقه‌بندی كتز دوریس و میلر:................ 32

2-5- فرهنگ حاكم و خرده فرهنگ‌های سازمانی:......... 34

2-6- الگوهای اساسی فرهنگ سازمانی:................ 36

2-6-1- الگوی پارسونز:............................ 36

2-6-2- الگوی اوشی:............................... 37

2-6-3- الگوی لیت وین و استرینگر:................. 38

2-6-4- الگوی كرت لوین:........................... 39

2-6-5- الگوی رابینز:............................. 39

2-6-6- الگوی حسن زارعی متین:..................... 39

2-6-7- الگوی منوچهر كیا:......................... 40

2-6-8- الگوی مارشال ساشكین:...................... 41

2-7- فرهنگ و خلاقیت:.............................. 43

2-8- سبك‌های رهبری:............................... 45

2-8-1- تعاریف رهبری:............................. 46

2-8-2- شایستگی‌های رهبری:......................... 47

2-8-3- مكاتب رهبری:.............................. 48

2-9- مكتب صفات شخصی:............................. 51

2-9-1- نگرش ابرمرد:.............................. 51

2-9-2- نگرش ویژگی‌های شخصی:....................... 51

2-10- مكتب رفتاری:............................... 53

2-11- مكتب اقتضایی:.............................. 60

2-12- خلاقیت:..................................... 70

2-12-1- تعریف خلاقیت:............................. 71

2-12-2- تفاوت خلاقیت و نوآوری:.................... 74

2-13- نظریه‌های خلاقیت:............................ 74

2-13-1- نظریه كهن:............................... 75

2-13-2- نظریه‌ی تداعی‌گرایی و رفتارگرایی:.......... 75

2-13-3- نظریه انسان‌گرایی:........................ 77

2-13-4- نظریه عصب‌شناختی:......................... 77

2-14- فرآیند خلاقیت:.............................. 78

2-14-1- فرآیند خلاقیت از نظر مالاگا:............... 80

2-14-2- عوامل توسعه خلاقیت:....................... 80

2-14-3- عوامل مؤثر بر خلاقیت سازمانی:............. 81

2-14-4- نقش مدیریت در خلاقیت:..................... 83

2-15- خلاصه و نتیجه‌گیری از مبانی نظری تحقیق:...... 84

2-16- پیشینه تحقیق:.............................. 86

2-16-1- تحقیقات انجام شده در ارتباط با موضوع تحقیق:87

2-16-1-1- تحقیقات مربوط به فرهنگ سازمانی و سبك رهبری: 87

2-16-1-2- تحقیقات مربوط به خلاقیت، فرهنگ سازمانی و سبك رهبری:94

فصل سوم: روش تحقیق

3-1- روش تحقیق:................................. 121

3-2- روش تحقیق همبستگی دو متغیری:............... 121

3-3- روش تحلیل رگرسیون.......................... 122

3-3-روش اجرای تحقیق:............................ 122

3-4- جامعه آماری:............................... 123

3-5- روش نمونه گیری:............................ 123

3-6- روش برآورد حجم نمونه:...................... 123

3-7- جمع آوری داده ها:.......................... 123

3-8- ابزار گردآوری داده‌ها:...................... 124

3-8-1- پرسشنامه خلاقیت:.......................... 124

3-8-2- پرسشنامه فرهنگ سازمانی:.................. 125

3-9- روایی پرسشنامه :........................... 126

3-10- اعتبار پرسشنامه:.......................... 126

3-11- روش‌های تجزیه و تحلیل داده‏ها:.............. 126

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

4-2-1- فرضیه اول :.............................. 137

4-2-2- فرضیه دوم :.............................. 138

4-2- بررسی فرضیات :............................. 136

4-2-3- فرضیه سوم :.............................. 139

4-2-4- فرضیه چهارم :............................ 140

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

5-1- مقدمه:..................................... 142

5-2- خلاصه تحقیق:................................ 142

5-3- یافته های تحقیق:........................... 145

5-4- بحث و نتیجه گیری:.......................... 147

5-6- پیشنهادهایی برای محققین دیگر:.............. 153

فهرست منابع و مآخذ.............................. 154

منابع فارسی:.................................... 154

منابع لاتین:..................................... 163

چکیده محتوا لاتین

فهرست جداول

عنوان صفحه

جدول شماره 2-1- فرهنگ‌های سازمانی و انواع شخصیت... 34

جدول شماره 2-2- مقایسه ارزش‌های فرهنگی در مؤسسات ژاپنی، آمریكایی نوع z ............................................... 38

جدول شماره 2-3- طبقه‌بندی تئوری‌های رهبری.......... 50

جدول شماره 2-4- ویژگی‌های شخصی و خصوصیات شخصیتی رهبری52

جدول شماره 1-4- گروه نمونه به تفکیک وضعیت تاهل.. 128

جدول شماره 2-4 گروه نمونه به تفکیک جنسیت........ 129

جدول شماره 3-4 گروه نمونه بر حسب مرتبه علمی..... 130

جدول شماره 4-4 گروه نمونه به تفکیک تحصیلات....... 131

جدول شماره 5-4 گروه نمونه بر حسب سابقه خدمت..... 132

جدول شماره 6-4 گروه نمونه بر حسب سابقه تدریس.... 133

جدول شماره 7-4 گروه نمونه به تفکیک سن........... 134

جدول شماره 8-4 میانگین و انحراف معیار در گروه نمونه135

جدول شماره 9-4 آزمون کالموگروف اسمیرنف برای بررسی نرمال بودن داده ها با جامعه نرمال.................................. 136

جدول شماره 10-4 ضریب همبستگی پیرسون............. 137

جدول شماره 10-4 ضریب همبستگی پیرسون............. 138

فهرست اشکال

عنوان صفحه

شكل شماره2-3- مدل پنج عاملی فرهنگ سازمانی........ 40

شكل شماره2-4- فرهنگ به عنوان زمینه‌ای برای رفتارهای خلاق 44

شكل شماره 2-1- سطوح فرهنگ سازمانی................ 27

شكل شماره 2-2- وظایف فرهنگ سازمانی............... 28

شكل شماره 2-4- شبكه مدیریت بلیك و موتون.......... 58

شكل شماره 2-5- زنجیره رهبری «تانن بام و اشمیت»... 61

شكل شماره 2-6- مدل رهبری وضعی هرسی و بلانچارد..... 64

شكل شماره 2-7- رابطه سبك‌های رهبری مطلوب و عوامل سه‌گانه موقعیت 65

شكل شماره 2-8- اجزاء اصلی تئوری مسیر- هدف........ 67

شكل شماره 2-9- افزودن بعد اثربخشی................ 69

شكل شماره 2-10- تأثیر فرهنگ سازمانی بر خلاقیت و نوآوری سازمانی 83

فهرست نمودارها

عنوان صفحه

نمودار شماره 1-4 گروه نمونه به تفکیک وضعیت تاهل. 128

نمودار شماره 2-4 گروه نمونه به تفکیک جنسیت...... 129

نمودار شماره 3-4 گروه نمونه بر حسب مرتبه علمی... 130

نمودار شماره 4-4 گروه نمونه به تفکیک تحصیلات..... 131

نمودار شماره 5-4 گروه نمونه بر حسب سابقه خدمت... 132

نمودار شماره 6-4 گروه نمونه بر حسب سابقه تدریس.. 133

نمودار شماره 7-4 گروه نمونه به تفکیک سن......... 134

قیمت فایل فقط 15,900 تومان

خرید

بررسی عوامل مؤثر بر پذیرش همراه بانک توسط مشتریان با استفاده از مدل‌‌های پذیرش تكنولوژی و بازاریا

Admin بازدید : 39 جمعه 27 اسفند 1395 : 5:40 نظرات ()

بررسی عوامل مؤثر بر پذیرش همراه بانک توسط مشتریان با استفاده از مدل‌‌های پذیرش تكنولوژی و بازاریابی رابطه مند

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 62 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 23

هدف از این مقاله بررسی عوامل مؤثر بر پذیرش همراه بانک توسط مشتریان با استفاده از مدل‌‌های پذیرش تكنولوژی و بازاریابی رابطه مند می باشد

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

دانلود مقاله رشته مدیریت

بررسی عوامل مؤثر بر پذیرش همراه بانک توسط مشتریان با استفاده از مدل‌‌های پذیرش تكنولوژی و بازاریابی رابطه مند 

 (مورد مطالعه: شعب بانك کشاورزی شهر شیراز)
چکیده محتوا 
بانکداری مبتنی بر موبایل هم به عنوان یک تکنولوژی نوین در صنعت موبایل فضای وسیعی را برای رشد دارد. و این موضوع لزوم مطالعه و شناسایی عوامل مؤثر بر پذیرش این خدمات را نشان می دهد. در این تحقیق مدل پذیرش تکنولوژی که با استفاده از مؤلفه های بازاریابی رابطه مند بسط داده شده، برای شناسایی و الویت بندی عوامل مؤثر بر شکل گیری تصمیم و رفتار مشتریان بانک کشاورزی در پذیرش و استفاده از همراه بانک مورد استفاده قرار گرفته است. متغیرهای مستقل در این تحقیق عبارتند از: میزان آشنایی با بانکداری الکترونیک، احساس سهولت کاربری، احساس کاربردی بودن، رضایت مشتری و اعتماد مشتری.
جامعه آماری تحقیق شامل کلیه مشتریان بانک کشاورزی در سطح شهر شیراز می باشد. با استفاده از روش نمونه گیری تصادفی طبقه ای، نمونه ای متشکل از  400نفر از مشتریان بانک کشاورزی مورد بررسی قرار گرفتند که در نهایت داده های 379 پرسشنامه مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. نتایج تحلیل عاملی مؤید برازش مناسب مدل و مطابقت عوامل استخراج شده با سؤالات طراحی شده در مدل تحقیق بودند. در سطح معادلات ساختاری نیز نتایج استفاده از روش های تحلیل مسیر، فرضیه های تحقیق را تأیید می نماید. نتایج  نشان می دهد متغیر احساس سهولت کاربری با23/0 = β، بیشترین میزان تأثیر را بر پذیرش داشته و متغیرهای بعدی به ترتیب رضایت مشتری، احساس کاربردی بودن، اعتماد مشتری و میزان آشنایی با خدمات بانکداری الکترونیک بوده اند. 
کلید واژگان:

همراه بانک

بانکداری الکترونیک

بازاریابی رابطه مند

مدل پذیرش تکنولوژی

1.  مقدمه
بانكداری مبتنی بر موبایل یكی از جدیدترین دستاوردهای عرصه فناوری در صنعت بانكداری به‌شمار می‌رود و مزایای زیادی برای بانك‌ها و مشتریان ‌آن‌ها فراهم نموده است. باقی ماندن در فضای رقابتی، كاهش هزینه، امكان فعالیت‌های ارتباطی گسترده‌تر، صرفه‌جویی در زمان و هزینه، امكان دسترسی آسانتر و در عین حال سرعت بالاتر ارائه خدمات را می‌توان مزایایی دانست كه بانكداری مبتنی بر موبایل برای مشتریان بانك‌ها به‌ ارمغان آورده است. 
از این رو علاقه‌مندی مدیران بانكی به دانستن این موضوع كه چه فاكتورها و عواملی باعث افزایش استفاده از خدماتی نظیر بانكداری مبتنی بر موبایل توسط مشتریانشان می‌شود قابل توجیه است و شناسایی عوامل تأثیرگذار بر پذیرش و استفاده از این خدمات، امكان برنامه‌ریزی مناسب‌تر جهت تسریع افزایش كاربران خدمات بانكداری مبتنی بر موبایل و بهره‌مندی سریع‌تر از مزایای این پدیده جدید را برای بانك‌ها و نیز كاربران این خدمات فراهم می‌آورد. استفاده فراگیر مردم از تلفن همراه برای بانك‌ها فرصتی را فراهم می‌كند تا با ارائه یكی از خدمات بانكداری الكترونیك بتوانند ضمن ارائه خدمتی جدید و در راستای نیازهای مشتریان و كاستن مشكلات ناشی از بانكداری سنتی، در یك فضای رقابتی مشتریان بالقوه را جذب كرده و در نتیجه بر سودآوری خود بیافزایند. 
فهرست مطالب
بررسی عوامل مؤثر بر پذیرش همراه بانک توسط مشتریان با استفاده از مدل‌‌های پذیرش تكنولوژی و بازاریابی رابطه مند 1
چکیده محتوا 3
کلید وا|ژگان: 3
همراه بانک ، مدل پذیرش تکنولوژی، بانکداری، پذیرش، بازاریابی رابطهمند. 3
1.  مقدمه 4
2.  ادبیات تحقیق 5
2-1.بانکداری الکترونیک 5

2-3.  مزایای بانكداری مبتنی بر تلفن همراه 6

2-4. مروری بر تئوریهای پذیرش 7
تئوری اقدام مستدل 8
تئوری رفتار سنجیده 9
3. پیشینه تحقیق 10
مطالعات داخل کشور 10
مطالعات خارج کشور 11
4. مدل مفهومی تحقیق 13
5. روش تحقیق 15
منابع 22

قیمت فایل فقط 12,000 تومان

خرید

كیفیت خدمات سازمانهای خدماتی از دیدگاه مشتریان

Admin بازدید : 63 جمعه 27 اسفند 1395 : 5:38 نظرات ()

كیفیت خدمات سازمانهای خدماتی از دیدگاه مشتریان

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 88 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 94

با توجه به افزایش نقش سازمانهای خدماتی در عرصه های اقتصادی و اهمیت كیفیت در عرصه های رقابت داخلی و بین‌المللی و موضوع كیفیت خدمات از دیدگاه مشتریان را انتخاب نموده‌ام

قیمت فایل فقط 39,000 تومان

خرید

پایان نامه رشته مدیریت

كیفیت خدمات سازمانهای خدماتی از دیدگاه مشتریان

(مطالعه موردی:شرکت سهامی بیمه ایران)
مقدمه
مطالعاتی كه در رابطه با علل موفقیت سازمانها بعمل آمده است. حاكی از آن است كه كیفیت انتظارات بیشتری از خدمت در این سازمانها ،به مثابه یك موضوع مهم مطرح بوده و تمامی فعالیتهای سازمان در جهت تأمین آن هماهنگ می شود. مشتریان عامل حیاتی هر تجارتی هستند و كیفیت خدمات می تواند مشتریان را راضی و آنها را حفظ كند.
از سوی دیگر، امروزه تنها سازمانهایی در عرصه رقابت از موقعیت مناسب برخوردارند كه محور اصلی فعالیت موسسه خود را تأمین خواسته های مشتریان و ارضای نیازهای آنان با حداقل قیمت و حداكثر كیفیت قرار داده اند.با توجه به افزایش نقش سازمانهای خدماتی در عرصه های اقتصادی و اهمیت كیفیت در عرصه های رقابت داخلی و بین‌المللی و موضوع كیفیت خدمات از دیدگاه مشتریان را انتخاب نموده‌ام.
کلمات کلیدی:

بیمه

ارزیابی

کیفیت خدمات

شرکت سهامی بیمه ایران

2-1- بیان مسأله
با توجه به اینكه مردم به طور روزافزون با فرهنگ بیمه ای آشنا می‌شوند و از طرفی خبر حوادث فراوان كه به طور روزمره در نقاط مختلف كشور به گوششان می رسد موجبات تمایل آنها را به اخذ پوشش بیمه ای فراهم می نماید. در نتیجه به طور روزمره به حجم كارهای بیمه ایران افزوده می شود. و از طرفی به علت دولتی بودن مجوز برای استخدام نیروهای جدید وجود ندارد. بدین ترتیب روز به روز نیروهای موجود در شركت با حجم بیشتری از كار روبرو می شوند و در نتیجه بتدریج خسته و فرسوده می شوند. به علت دولتی بودن مجوز پرداخت دستمزد و ایجاد رفاه بیشتر را نیز ندارد و در نتیجه بی انگیزگی كاركنان بیشتر می شود و نمی توانند خدمات با كیفیت به مشتریان خود عرضه كنند. كارمندانی كه دارای شرایط فوق باشند. در برخورد با ارباب رجوع خوشرو و با انگیزه نمی باشند.
بدین ترتیب در زمان بروز خسارت نیز پذیرای مشتری نبوده و عدم پاسخگوئی و یا جواب نامعتبر موجب رفت و آمدهای مكرر مشتریان را فراهم نموده و در نتیجه حتی اگر خسارت نیز پرداخت شود موجب رضایتمندی مشتری نخواهد شد.همانطور كه می دانیم اگر مشتری در یك رشته بیمه ای از بیمه گر خود ناراضی شود. كل پرتفوی خود را به سایر شركتهای بیمه منتقل خواهد نمود. در نتیجه چنانچه مشتری كه درواقع عامل بقای شركتهای بیمه هستند از آنها رویگردان شوند. زمینه را جهت اضمحلال و نابودی آنها فراهم میگرداند.
فهرست مطالب
۱-۱- مقدمه ۶
۲-۱- بیان مسأله ۶
۳-۱- هدف ۸
۱-۳-۱- الف – هدف اصلی: ۸
۱-۳-۱- ب – اهداف فرعی: ۸
۱-۳-۱- پ – هدف کاربردی: ۸
۴-۱- اهمیت و ضرورت انجام تحقیق ۹
۵-۱- سؤالات تحقیق ۹
۶-۱- فرضیه های تحقیق ۱۰
۷-۱- متغیرهای تحقیق: ۱۰
۸-۱- واژگان تخصصی: ۱۰
۹-۱- محدودیتهای تحقیق ۱۱
۱-۲- پیشینه ۱۲
۱-۱-۲- واژه بیمه: ۱۲

۲-۱-۲- تاریخچه بیمه در جهان ۱۳

۱-۳-۱-۲- پیدایش بیمه دریایی ۱۴

۲-۲-۱-۲- پیدایش بیمه آتش سوزی ۱۶

۳-۱-۲- تاریخچه بیمه در ایران: ۱۷

۴-۱-۲- شرکت های بیمه خارجی که در ایران فعالیت داشته اند: ۱۹
۵-۱-۲- سازمان بیمه در ایران ۲۱
۱-۵-۱-۲- تصویب قانون بیمه ۲۱
۲-۵-۱-۲- نظارت بر صلاحیت فنی شرکتهای بیمه ۲۱
۳-۵-۱-۲- نظارت بر شرکتهای بیمه ۲۳

۶-۱-۲- تاریخچه تأسیس شرکت سهامی بیمه ایران ۲۴

۱-۶-۱-۲- کلیات: ۲۴
۲-۶-۱-۲- مجوز قانونی تأسیس شرکت سهامی بیمه ایران ۲۵
۳-۶-۱-۲- صاحبان سهام و مؤسسان شرکت ۲۶
۴-۶-۱-۲- میزان سرمایه اولیه و چگونگی تأمین آن ۲۷

۵-۶-۱-۲- شرکت نامه و اولین اساسنامه شرکت سهامی بیمه ایران ۲۸

۶-۶-۱-۲- اولین اساسنامه ۲۹
۷-۶-۱-۲- شروع رسمی فعالیت بیمه گری و اولین بیمه نامه صادره توسط شرکت ۳۱
۸-۶-۱-۲- اولین کارمندان شرکت ۳۲
۶-۶-۱-۲- هزینه تأسیس ۳۲
۷-۱-۲- شرکت سهامی بیمه ایران ۳۲
۱-۷-۱-۲- مرام نامه خانواده بزرگ بیمه ایران ۳۲

۲-۷-۱-۲- امتیازات و ویژی های بیمه ایران ۳۷

۳-۷-۱-۲- مکانیزاسیون ۳۷
۴-۷-۱-۲- آموزش ۳۹
۵-۷-۱-۲- سرمایه بیمه ایران ۴۰
۶-۷-۱-۲- سرمایه گذاریها ۴۰
۷-۷-۱-۲- شبکه فروش ۴۱
۸-۷-۱-۲- نیروی انسانی ۴۱

۹-۷-۱-۲- چشم انداز برنامه های بیمه ایران ۴۳

۱۰-۷-۱-۲- بهبود مستمر ظرفیت و توان حرفه ای برای پاسخ گوئی ۴۳

۱۱-۷-۱-۲- هدف بیمه ایران ۴۳

۱۲-۷-۱-۲- انواع پوششهای بیمه ای ۴۶

۱-۲-۲- روش شناسی حل مشکل وبهبود کیفیت: ۴۷

۲-۱-۲-۲- چرخه pdsa دمینگ ۴۸
۳-۱-۲-۲- مدل سه بعدی جودان ۴۹
۴-۱-۲-۲- فرآیند کرازبی: ۵۰
۲-۲-۲- مدل های ارزیابی کیفیت خدمات: ۵۱
۱-۲-۲-۲- مدل کیفیت خدمات serqual 52
۲-۲-۲-۲- مدل caf: 58

۳-۲-۲- سنجش کیفیت خدمات در بخش عمومی مدل تعالی سازمانی efqm 60

بخش های عمومی و اختیاری: ۶۱
۴-۲-۲-۲- مدل چارتر مارک ۶۲
۳-۲-۲- مدل تحقیق: ۶۳
فصل سوم روش شناسی تحقیق ۶۴
۱-۳-روش تحقیق ۶۴
۱-۱-۳- مقدمه ۶۴
۲-۱-۳- جامعه آماری: ۶۴
۳-۱-۳- روش نمونه گیری: ۶۴
۴-۱-۳- حجم نمونه: ۶۵
۵-۱-۳- ابزار سنجش و طراحی پرسشنامه ۶۶
۱-۵-۱-۳- پایایی (اعتماد) ۶۸
۲-۵-۱-۳- روایی (اعتبار): ۶۹
۶-۱-۳- روشهای تجزیه و تحلیل داده ها ۷۰
فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها ۷۵
۱-۴- آمار توصیفی ۷۵
۱-۱-۴- جنسیت ۷۵
۲-۱-۴- میزان تحصیلات ۷۶
۳-۱-۴- نوع بیمه ۷۶
۴-۱-۴- مدت استفاده از خدمات بیمه ایران: ۷۷
۲-۴- آزمون فرض ۸۰
۲-۵- پیشنهادها ۹۱
۱-۲-۵- پیشنهاد برای فرضیه i 91
۲-۲-۵- پیشنهاد برای فرضیه ii 91
۳-۲-۵- پیشنهاد برای نتیجه گیری iii 91
۴-۲-۵- پیشنهاد برای نتیجه گیری iv 91
۵-۱-۵- پیشنهاد برای نتیجه گیری (iv) 91
ضمائم – نمونه پرسشنامه ۹۳
منابع: ۹۶

قیمت فایل فقط 39,000 تومان

خرید

اصول بازاریابی تلفنی

Admin بازدید : 115 سه شنبه 24 اسفند 1395 : 13:45 نظرات ()

اصول بازاریابی تلفنی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 14 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 20

طبق تحقیقات به عمل آمده، با رقابتی تر شدن كسب و كارها، اهمیت ارتباط موثر با مشتریان نیز بیشتر می شود در این فضا از بین شیوه های مختلف ارتباط با مشتری نظیر تبلیغات، روابط عمومی، فروش شخصی، پیشبرد فروش و بازاریابی مستقیم، شیوه های ارتباط دوطرفه نظیر فروش شخصی و بازاریابی مستقیم موثرتر خواهند بود،

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

طبق تحقیقات به عمل آمده، با رقابتی تر شدن كسب و كارها، اهمیت ارتباط موثر با مشتریان نیز بیشتر می شود در این فضا از بین شیوه های مختلف ارتباط با مشتری نظیر تبلیغات، روابط عمومی، فروش شخصی، پیشبرد فروش و بازاریابی مستقیم، شیوه های ارتباط دوطرفه نظیر فروش شخصی و بازاریابی مستقیم موثرتر خواهند بود، و علت آن هم تعامل دوطرفه ای است كه بین بنگاه اقتصادی و مشتریان صورت می گیرد. در این ارتباط، علاوه بر اینكه بنگاه اقتصادی در شناساندن خویش به مشتری تلاش می كند تا بتواند تقاضای او را به سمت بنگاه سوق دهد، فرصتی فراهم می شود تا صدای مشتری را نیز بشنود كه نتایج آن برای رقبا و گسترش كسب و كار حائزاهمیت است به طوری كه بنگاه می تواند مشتری را بشناسد و نیاز او را بداند و در راستای كسب رضایت مشتری با نگرش برد دوجانبه حركت كند. یكی از راههای بازاریابی مستقیم، بــازاریابی تلفنی است كه بهره گیری صحیح از تلفن علاوه بر نكات پیش گفته در راستای مدیریت زمان نیز به بازاریابان در دنیای شلوغ و پیچیده امروزی كمك می كند. در این مقاله به بازاریابی تلفنی و مهارتهای لازم برای نیل به موفقیت درمذاكرات تلفنی پرداخته شده است.

فهرست مطالب

چکیده محتوا

مقدمه

بازاریابی تلفنی

نتیجه گیری

منابع و مأخذ

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

سیستم های تولید انعطاف پذیر

Admin بازدید : 93 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 14:27 نظرات ()

سیستم های تولید انعطاف پذیر

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 52 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 55

در جهان صنعتی امروز، به تولید به عنوان یك سلاح رقابتی نگریسته می شود و سازمانهای تولیدی در محیطی قرار گرفته اند كه از ویژگیهای آن می توان به افزایش فشارهای رقابتی، تنوع در محصولات، تغییر در انتظارات اجتماعی و افزایش سطح توقع مشتریان اشاره كرد

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

در جهان صنعتی امروز، به تولید به عنوان یك سلاح رقابتی نگریسته می شود و سازمانهای تولیدی در محیطی قرار گرفته اند كه از ویژگیهای آن می توان به افزایش فشارهای رقابتی، تنوع در محصولات، تغییر در انتظارات اجتماعی و افزایش سطح توقع مشتریان اشاره كرد. محصولات در حالی كه باید بسیار كیفی باشند، تنها زمان كوتاهی در بازار می مانند و باید جای خود را به محصولاتی بدهند كه با آخرین ذائقه، سلیقه و یا نیاز مشتریان سازگار هستند. بی توجهی به خواست مشتری و یا قصور در تحویل به موقع ممكن است بسیار گران تمام شود. شرایط فوق سبب گردیده تا موضوع اطلاعات برای سازمانهای تولیدی از اهمیت زیادی برخوردار شود. از طرف دیگر، آخرین بررسیها حاكی از آن است كه استراتژی رقابتی مبتنی بر بازار خود نیز به تدریج در حال گذر است وچشم انداز استراتژیك رقابت در آینده مبتنی بر منابع خواهد بود. به عبارت دیگر در حالی كه شركتها امروزه موفقیت را در تبعیت و استفاده درست از قوانین، فرصتها و شرایط دیكته شده توسط بازار می دانند، استراتژی مبتنی بر منابع بر این موضوع تاكید دارد كه منفعت و موفقیت بیشتر با اتكا بر مزیتها و منابع منحصر به فرد و قابل اطمینان شركت و سرمایه گذاری به منظور توسعه و حفاظت از آنها حاصل خواهد شد.

فهرست مطالب

مقدمه

تولید انعطاف‌پذیر

مزیت‌ رقابتی‌ تولید انعطاف‌پذیر

رفتار با مشتری‌

افزایش‌ توانایی‌ جهت‌ رقابت‌

تعریف‌ جدید از سازمان‌

آزادی‌ عمل‌ در قیمت‌گذاری‌

خط‌ سیر انتقال‌ كالا

روشهای‌ تبلیغاتی‌

ماهیت‌ فعالیتهای‌ فروش‌

اقدامات‌ و فعالیتهای‌ مدیران‌

اتوماسیون

تولید یكپارچه رایانه ای

سطوح سلسله مراتبی سیستم های اتوماسیون صنعتی

منابع

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

دانلود مقاله انگلیسی مدیریت سود و عدم تقارن در محیط عدم اطمینان

Admin بازدید : 79 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:30 نظرات ()

مقاله انگلیسی مدیریت سود و عدم تقارن در محیط عدم اطمینان

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: pdf
حجم فایل: 297 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 13

مقاله انگلیسی مدیریت سود و عدم تقارن در محیط عدم اطمینان

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

the incidence of earnings management on information
asymmetry in an uncertain environment: some canadian
evidence
denis cormier∗, sylvain houle, marie-josée ledoux
esg uqàm, school of management, university of quebec at montreal, p.o. box 8888, montréal, québec, canada h3c 3p8
a r t i c l e i n f o
keywords:
corporate governance
earnings management
environmental uncertainty
information asymmetry
a b s t r a c t
in this study, we investigate the association between earnings management and information
asymmetry considering environmental uncertainty. results show that a complex and
dynamic environment weakens the relationship between discretionary accruals and information
asymmetry measured as share price volatility and bid-ask spread. more specifically,
the positive relationship between earnings management and information asymmetry is
weakened for diversified firms, those intensively investing in r&d, and those facing high
sales volatility. this highlights the difficulty for investors to assess earnings management in
an uncertain environment. finally, in such a context, discretionary accruals are more likely
to be detected by investors for firms cross-listed on a u.s. stock exchange, a more liquid
and transparent stock market compared with the canadian stock market.
© 2013 published by elsevier inc.

1. introduction
in this paper, we investigate the association between earnings management and information asymmetry considering
environmental uncertainty. the theory of the firm (e.g. child, 1972; williamson, 1975) recognizes that environmental uncertainty
places significant constraints on firms, affecting strategy and decision-making. although firms are constrained by the
nature of their environment, managers do have opportunities to respond strategically to uncertainty (ghosh & olsen, 2009).
one of these opportunities is earnings management. the extent of opportunistic earnings management is likely to be higher
when information asymmetry is high (dye, 1988; trueman & titman, 1988). in turn, earnings management could increase
the uncertainty for investors about the distribution of a firm’s future cash flows, which would create information asymmetry
between informed and less informed investors (bhattacharya, desai, & venkataraman, 2012).
two dimensions generally characterize environmental uncertainty: complexity and dynamism (child, 1972; thompson,
1967). according to thompson (1967) and terreberry (1968), a complex environment is one in which interactive relationships
relevant for decision making require a high degree of abstraction in order to produce manageable mappings. a dynamic
environment is one in which relevant factors for decision making are in a constant state of change.
prior research suggests that complexity of the environment increases the difficulty for investors to assess earnings management
(lim, ding, & thong, 2008). financial reporting is expected to be more complex for firms with diversified business
and geographical operations. hence, we expect earnings management to increase with the level of diversification and to be
more difficult to detect by stock market participants.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

تبلیغات اینترنتی در ایران: تنگناها و راهكارها

Admin بازدید : 15 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:28 نظرات ()

تبلیغات اینترنتی در ایران: تنگناها و راهكارها

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 23 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 26

اینترنت همراه با رشد روزافزون خود، كاربردهای فراوانی در صنایع مختلف یافته است

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

اینترنت همراه با رشد روزافزون خود، كاربردهای فراوانی در صنایع مختلف یافته است. امروزه اینترنت بعنوان رسانه‌ای قدرتمند در اختیار صنعت تبلیغات قرار گرفته است. بدلیل ویژگی‌ها و مزیتهای فراوانی كه اینترنت در مقایسه با رسانه‌های سنتی دارد، تبلیغات اینترنتی شاهد رشد فراوانی در طی سالیان اخیر بوده است. ولی این روند در ایران از رشد قابل ملاحظه‌ای برخوردار نبوده است. این مقاله به بررسی تبلیغات اینترنتی در ایران می‌پردازد. تنگناها و چالشهای تبلیغات اینترنتی در ایران مورد بررسی قرار گرفته و در ادامه با توجه به بازیگران این صنعت راهكارهایی جهت بهبود وضعیت موجود ارائه شده است.

فهرست مطالب

چكیده

مقدمه

اینترنت در ایران

تبلیغات اینترنتی در ایران

تنگناها و محدودیتهای تبلیغات اینترنتی در ایران

سازمانهای تولیدی و خدماتی (تبلیغ دهندگان)

شرکتهای تبلیغاتی

ناشران اینترنتی

دولت

مخاطبین تبلیغات اینترنتی

راهكارهایی جهت بهبود وضعیت تبلیغات اینترنتی در ایران

ناشران اینترنتی

شركتهای تبلیغاتی

سازمانهای تولیدی و خدماتی (تبلیغ‌دهندگان)

برنامه‌ریزی تبلیغات

طراحی تبلیغات

جستجوی فضای تبلیغاتی

سنجش اثر بخشی تبلیغات

تسویه مالی

دولت

نتیجه‌گیری

مراجع

قیمت فایل فقط 5,900 تومان

خرید

بررسی تأثیر رفتار اخلاقی كاركنان بر رضایت شغلی كاركنان

Admin بازدید : 64 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:28 نظرات ()

بررسی تأثیر رفتار اخلاقی كاركنان بر رضایت شغلی كاركنان

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 306 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 212

مفاهیم رضایت شغلی ،عدالت سازمانی ،رفتار اخلاقی وتعهد سازمانی به دلیل اهمیت حفظ نیروی انسانی برای سازمانها بسیار زیاد می باشد

قیمت فایل فقط 15,900 تومان

خرید

مفاهیم رضایت شغلی ،عدالت سازمانی ،رفتار اخلاقی وتعهد سازمانی به دلیل اهمیت حفظ نیروی انسانی برای سازمانها بسیار زیاد می باشد. شاید بتوان گفت كه كارمندان ،مشتریان كاردر سازمانها هستند و همچنان كه سازمان ها جهت جلب رضایت مشتریان بیرونی از سیاست ها و استراتژیهای مختلفی بهـره می برند، می بایستی جهت راضی نگه داشتن نیروهای متخصص نیز راهكارهای علمی را مورد مطالعه و بررسی قرار دهند. بدین منظور باید از طریق بررسی های سالیانه نسبت به شناسایی نقاط ضعف و رفع آن در جهت تأمین رضایت و به تبع آن ایجاد تعهد اقدام نمایند. این پژوهش با هدف بررسی نقش عدالت ،تعهد ورفتار اخلاقی بر رضایت كاركنان ، در یك نمونه تصادفی370 نفری از كاركنان صندوق مهر امام رضا، در تابستان 1391، به مرحله اجرا درآمده است. پژوهش ازنطر هدف كاربردی واز نوع رابطه ای بوده و از نظر روش تجزیه و تحلیل داده‌ها، از نوع همبستگی و معادلات ساختاری محسوب می‌گردد. داده های حاصل از پرسشنامه های مربوط با استفاده از تكنیك تحلیل مسیر و مدل معادلات ساختاری استفاده گردیده است. بررسی فرضیات تحقیق از طریق معادلات ساختاری ونرم افزارلیزرل، بیانگر وجود رابطه بین عدالت توزیعی و رفتار اخلاقی كاركنان است. بین عدالت رویه ای و رفتار اخلاقی كاركنان رابطه مثبت ومعنی داری وجود دارد.بین رفتار اخلاقی و رضایت شغلی كاركنان رابطه مثبت ومعنی داری وجود دارد.بین عدالت توزیعی و رضایت شغلی كاركنان رابطه مثبت ومعنی داری وجود ندارد.بین تعهد سازمانی و رضایت شغلی كاركنان رابطه مثبت ومعنی داری وجود دارد. بین رفتار اخلاقی و تعهد سازمان كاركنان رابطه مثبت ومعنی داری وجود دارد. اما بین عدالت رویه ای و رضایت شغلی كاركنان رابطه مثبت ومعنی داری وجود دارد.

فهرست مطالب

چکیده محتوا

فصل اول : کلیات تحقیق

1-1- مقدمه..................................... 2

1-2- بیان مسأله................................ 3

1-3- اهمیت موضوع وضرورت انجام تحقیق............ 4

1-4- اهداف تحقیق............................... 5

1-5- فرضیه های تحقیق........................... 6

1-6- قلمرو زمانی ،مکانی وموضوعی................ 6

1-7- تعاریف، اصطلاحات مفهومی وعملیاتی.......... 7

فصل دوم: مروری بر ادبیات تحقیق

2-1- مقدمه.................................... 11

2-1-1- مفهوم وتعاریف رضایت شغلی............... 12

2-1-2- نظریه های رضایت شغلی................... 16

2-1-3- عوامل مؤثر در رضایت و نارضایتی شغلی در سازمان 17

2-1-4- عوامل موثر بر رضایت شغلی............... 19

2-1-5- اثرات رضایت شغلی بر عملكرد كاركنان..... 20

2-1-6- شیوه ابراز نارضایتی.................... 21

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

2-2-.......................................... 22

2-2-1- مفهوم عدالت........................... 23

2-2-2- عدالت سازمانی......................... 23

2-2-3- کارکردهای درون سازمانی عدالت........... 27

2-2-4- عدالت توزیعی........................... 28

2-2-5- عدالت رویه ای.......................... 32

2-2-6- عدالت تعاملی(مراوده ای )............... 35

2-2-8- اهمیت عدالت سازمانی.................... 38

2-2-7-عوامل موثر بر ادراك عدالت............... 39

2-2-8- نتایج ادراك از عدالت.................. 40

2-2-9-عدالت در روابط برون سازمانی............. 41

2-3-.......................................... 43

2-3-1- تعهد سازمانی........................... 44

2-3-2- مفهوم وتعاریف تعهد..................... 45

2-3-3- دیدگاههایی در مورد کانون های تعهد سازمانی48

2-3-4- طبقه بندی کانون های تعهد............... 48

2-3-5- دو دیدگاه درباره تعهد سازمانی.......... 49

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

2-17-2- تعهد به دیگر سازمان ها................ 52

2-3-6-2- تعهد نسبت به مشتریان................. 53

2-4-.......................................... 54

2-4-1- رفتاراخلاقی............................. 55

2-4-2- فاکتورهای سطح کلان اثر گذار بر رفتار اخلاقی59

2-4-3- فاکتورهای سطح میانی اثر گذار بر رفتار اخلاقی 60

2-4-4- فاکتورهای سطح خرد اثر گذار بر رفتار اخلاقی62

2-5- پیشینه تحقیق............................. 64

2-6- چارچوب نظری ومدل مفهومی تحقیق............ 78

فصل سوم: روش اجرای تحقیق

3-1- مقدمه.................................... 82

3-2 روش تحقیق................................. 83

3-3- جامعه آماری و نمونه...................... 84

3-4 - روشهای گردآوری داده ها.................. 87

3-5- ابزارگرداوری اطلاعات...................... 87

3-6- روایی و پایایی........................... 88

3-7- روش تجزیه و تحلیل داده‌ها................. 90

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل داده ها

4-1- مقدمه.................................... 99

4-2- ویژگیهای جمعیت شناختی نمونه آماری....... 100

4-2-1- وضعیت افراد پاسخ دهنده ازنظر جنسیت.... 100

4-2-3- وضعیت افراد پاسخ دهنده ازنظرتحصیلات.... 103

4-2-4- وضعیت افراد پاسخ دهنده ازنظرمیزان درآمد104

4-3- آزمون های برازندگی مدل کلی.............. 105

4-4- ارزیابی مدل های ساختاری تحقیق........... 106

4-5- ارزیابی بخش اندازه گیری مدل............. 108

4-6- بررسی فرضیات تحقیق...................... 111

4-6-1- آزمون فرضیه اول....................... 111

4-6-2- آزمون فرضیه دوم....................... 112

4-6-3- آزمون فرضیه سوم....................... 113

4-6-4- آزمون فرضیه چهارم..................... 114

4-6-5- آزمون فرضیه پنجم...................... 115

4-6-6- آزمون فرضیه ششم....................... 116

4-6-7- آزمون فرضیه هفتم...................... 117

ادامه فهرست مطالب

عنوان صفحه

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادها

5-1- مقدمه................................... 119

5-2-بحث و نتیجه گیری......................... 120

5-3- مقایسه نتایج با تحقیقات مشابه........... 127

5-4- پیشنهاد های کاربردی..................... 130

5-5- پیشنهاداتی برای محققان آینده............ 131

5-6- موانع ومحدودیت های پژوهش................ 132

منابع ومأخذ.................................. 133

پیوست‌ها

چکیده محتوا لاتین

فهرست جدول‌ها

عنوان صفحه

جدول 1-3 : متغیرها وسوالات پرسشنامه........... 88

جدول 2-3 : ضرایب مربوط به آلفای کرونباخ....... 90

جدول 4- 1- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر جنسیت100

جدول 4-2- تعداد ودرصد سن افراد پاسخ دهنده... 102

جدول 4-3- تعداد ودرصد سطح تحصیلات پاسخ دهنده گان103

جدول4- 4 :وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر میزان درآمد 104

جدول 4-5 : آزمون های برازندگی مدل کلی........ 105

جدول 4-6 : مقیاس سنجش متغیرهای اندازه گیری... 108

جدول4-7- شاخص های برازندگی مدل پژوهش......... 110

جدول 4-8- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه اول111

جدول 4-9- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه دوم 112

جدول 4-10- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه سوم 113

جدول 4-11- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه چهارم114

جدول 4-12- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه پنجم115

جدول 4-13- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه ششم 116

جدول 4-14- نتایج ضرایب استاندارد و آماره t فرضیه هفتم117

فهرست نمودارها

عنوان صفحه

نمودار 4-1- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظر جنسیت101

نمودار 4-2- وضعیت افراد پاسخ دهنده از نظرسن.. 102

نمودار4-3- تعداد ودرصد سطح تحصیلات پاسخ دهنده گان103

نمودار4-4 تعداد ودرصد سطح درآمد پاسخ دهنده گان104

فهرست شکل ها

عنوان صفحه

شكل 2-1- انواع عدالت سازمان................... 26

شكل 2-2-مدل مفهومی تحقیق...................... 80

شکل 4-1 : ضرایب استاندارد مدل ساختاری و اندازه‌گیری 107

شکل 2-4 : آماره t برای ضرایب مدل ساختاری و اندازه‌گیری 107

قیمت فایل فقط 15,900 تومان

خرید

صنعت خودروسازی

Admin بازدید : 57 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:27 نظرات ()

صنعت خودروسازی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 140 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 86

خودرو مجهز به موتور بخار دنیس پاپن denis papon اولین كسی بوده كه قوه محركهبخار را شناخت

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

خودرو مجهز به موتور بخار دنیس پاپن denis papon اولین كسی بوده كه قوه محركهبخار را شناخت. خودرویی كه ارتفاع استوانه آن در حدود سه متر و طول لنگر آنگاهی به 7 متر می‌رسید. روی كشتی بدلیل وجود آب سرد فراوان و سهل الوصول بودن آنقابل تصور بود.تجهیز ارابه یا كالسكه بوسیله آن غیر ممكن به نظر می‌رسید. یكی از افسران ارتش فرانسه به نام ژوزف كونیو (1804-1725) در سال 1763 میلادیدستگاه نیوكومن را سبك روی ارابه‌ای نصب کرد. اولین نمونه ارابه كونیو در سال 1769 میلادی آماده شد. این ارابه كه كاملاً به خرج دولت ساخته شد در سال 1770 موردآزمایش قرار گرفت. این ارابه پایه یك توپ چهل و هشت تنی در یك ساعت 8 کیلومترجابجاکرد. این خودرو بخار توسط افرادی چون ویلیام مردوك، اولیویه اوانس و ریچارد ترهویتیك تكمیل‌تر شد.

فهرست مطالب

فصل اول

تاریخچه ایجاد این شغل در ایران و جهان

نوع شغل

عمده فروشی یا خرده فروشی

نوع تولیدات و فهرست تولیدات

فصل دوم

استانداردهای صنعت خودروسازی

استانداردهای كاری

فصل سوم:

بازارهای هدف كالا

رقبای كالا،مصرف كنندگان و كانالهای بازاریابی

اجرای crm در صنعت خودرو سازی

نوع تبلیغات كالا

فصل چهارم:

روشهای جاری فروش محصولات

خدمات پس از فروش

نمایندگی های فروش

ایمن سازی نمایشگاه

فصل پنجم:

نتیجه گیری و پیشنهادات

منابع

قیمت فایل فقط 8,900 تومان

خرید

رابطه بین استرس و فرسودگی شغلی در كارمندان و كارگران ایران خودرو دیزل

Admin بازدید : 79 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:27 نظرات ()

رابطه بین استرس و فرسودگی شغلی در كارمندان و كارگران ایران خودرو دیزل

دسته: مدیریت
بازدید: 3 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 47 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 93

گروهی از صاحب نظران رفتار سازمانی فشار روانی1 را بیماری شایع قرن نامگذاری كرده‌اند شاید هم براستی دوران ما عصر فشارهای روانی است دوره‌ای كه در آن انسان بشر از هر زمان دیگر در معرض عوامل فشارزا2 قرارگرفته و مسائل ومشكلات بیشماری از هر سو او را احاطه كرده‌ است

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

گروهی از صاحب نظران رفتار سازمانی فشار روانی[1] را بیماری شایع قرن نامگذاری كرده‌اند شاید هم براستی دوران ما عصر فشارهای روانی است. دوره‌ای كه در آن انسان بشر از هر زمان دیگر در معرض عوامل فشارزا[2] قرارگرفته و مسائل ومشكلات بیشماری از هر سو او را احاطه كرده‌ است.

این فشارها به طور حتم با پیچیدگی روز افزون سازمان ها و گسترش تفكیك‌ها،‌ ابزارها و دیگر ابعاد سازمان در صورت عدم برنامه ریزی صحیح و مناسب، افزایش هم می‌یابد.

فشار روانی یا استرس كه واژه اصلی آن ریشه در زبان لاتین دارد در قرن هفدهم میلادی بسیار متداول بوده و به بعضی سختی، دشواری، فلاكت و محنت به كار رفته است. در اواخر قرن هجدهم معنی آن به نیرو،‌ فشار، زور و تلاش بسیار متغیر یافته است ( تیموری، 1383).

فشار روانی برای افراد مختلف معانی متفاوتی دارد اختلاف نظر در مورد فشار روانی در پاسخ‌هایی كه مدیران به یك سوال مشابه تحت عنوان «منظور از اصطلاح فشار روانی یا استرس چیست» این موضوع را تائید می نماید. در این رابطه متداول‌ترین جواب‌هایی كه به این پرسش داده شده است عبارت بودند از: كار بسیار زیاد و زمان كم برای انجام آن احساس اضطراب و دلهره، فشار روحی و جسمی بسیار زیاد، فشارهای عاطفی احساسی، هیجانی، احساس خستگی، حساسیت و تحریك پذیری بوده است. فشارروانی را عكس‌العمل فرد به عوامل جدید تا تهدید كننده در محیط كاری تعریف كرده‌اند ( تیموری، 1383).

فشار روانی را پاسخی دانسته‌اند كه فرد برای تطبیق با یك وضعیت خارجی متفاوت با وضعیت عادی به صورت رفتاری، روانی، جسمانی از خود نشان می‌دهد. همچنین فشار روانی را مجموعه واكنش‌های عمومی انسان نسبت به عوامل ناسازگار و پیش‌بینی نشده خارجی یا داخلی از میان برود ایجاد فشار روانی می‌‌كند.

فشار روانی دارای آثار جسمانی نیز هست و از این طریق هم به سازمان صدمات شدیدی وارد می‌آید.

استرس‌های حاد نیروی انسانی سازمان را ضایع می‌كند و هدف سازمان را دستخوش تزلزل می‌سازد. افرادی كه دچار استرس می‌گردند توان مقابله با آن را از دست می‌دهند ، از جهات جسمانی و رفتاری دچار آسیب می‌شوند و بدین ترتیب است كه استرس در سازمان همچون آفتی نیروها را تحلیل می برد و تلاش ها و فعالیت‌ها را عقیم می‌سازد. ( تیموری، 1383)

لذا تحقیق حاضر در نظر دارد كه با بررسی رابطه فشارهای روانی (استرس‌های شغلی) با فرسودگی شغلی هر چند گامی كوچك در جهت تبیین موضوع تحقیق برداشته شود.

طرح مساله و چهارچوب نظری آن:

هر چند فشار روانی به شكل‌های مختلفی تعریف شده است اما زمینه مشترك همه آن تعاریف این است كه علت ایجاد فشار عصبی وجود محركی به صورت فیزیكی یا روانی است كه فرد به طریق خاصی نسبت به آن عكس‌العمل نشان می دهد. فشار روانی دارای پیامدهایی نظیر می‌باشد اگر فشار روانی مثبت باشد ممكن است نتیجه آن فعالیت فعالیت‌جدیت و انگیزش بیشتر باشد. البته آنچه بیشتر مورد توجه می‌باشد پی‌آمدهای منفی فشار عصبی است. همان طور كه ملاحظه‌ می‌شود بیشترین عوامل از درون هستند. به عنوان مثال استفاده از مشروبات الكلی یكی از پی‌آمدهای فردی فشار عصبی است در حالی كه این مشكل از پی‌آمدهای سازمانی فشار عصبی نیز می‌باشد زیرا ممكن است به طور مستقیم بر عملكرد سازمان اثر بگذارد هر چند دسته‌بندی پی‌آمدها تا حدودی اختیاری به نظر می‌رسد ولی باید توجه داشت كه هر پی‌آمدی بر حسب عامل ایجاد كننده اولیه خود دسته بندی شده است. بنابرآنچه كه گفته شد پی آمدهای فردی نتایجی هستندكه عمدتاً بر فرد اثر می گذارند هر چند ممكن است سازمان نیز به طور مستقیم یا غیر مستقیم از این پی آمد متاثر شود ولی این فرد است كه بهای اصلی آن را می‌پردازد.

فشار روانی پی‌آمدهایی نیز دارد كه اثر مستقیم تری بر سازمان دارد یكی از این پی‌آمدهای واضح فشار روانی شدید كاهش عملكرد مناسب و درست است این كاهش در مورد كارگران اجرایی به صورت كیفیت ضعیف كار، افت بهره‌وری متجلی می‌گردد كناره‌گیری نیز می‌تواند نتیجة فشار روانی باشد كه مهمترین آنها عبارتند از: غیبت ، استعفا و ترك كار پی آمدهایی فشار روانی كه هم بر فرد و هم بر سازمان اثر می‌‌گذارد فرسودگی[3] یا تحلیل رفتگی است و هنگامی بوجود می‌اید كه فرد احساس كند فشارهایی خیلی زیاد را تحمل می‌كند و منابع رضایت شغلی خیلی كم می‌باشد ( الوانی، 1371).

فرسودگی ( بی رمقی یا تنیدگی) شغلی از جمله اختلال‌هایی است كه در سال‌های اخیر مورد توجه روان شناسان بالینی قرار گرفته است و نتایج تحقیقات نیز نشان می دهد كه درصد قابل توجهی از افراد سازمان ‌های فعال از این عارضه، دروغ هستند. به طور كلی می‌توان فرسودگی شغلی را نوعی اختلال كه به دلیل قرار گرفتن طولانی مدت در معرض فشارهای روانی كه در وی ایجاد می‌شود و فرد مبتلا از خستگی جسمی و هیجانی نیز فرسودگی شغلی نگرش رنج می‌برد. براساس تحقیقات ( موس 1981) نتیجة فرسودگی شغلی كاهش كارایی، كاهش علاقه نسبت به كار و كاهش ظرفیت برای حفظ عملكرد می باشد ( ساعتچی، 1376)

این روزها فرسودگی شغلی را به مثابه مشكل عمده در تنش كار تشخیص داده‌اند فرسودگی بیشتر در میان متخصصینی شایع است كه بایستی به طور گسترده با دیگر افراد، مشتریان زیر دستان و مراجعان كاری سروكار داشته باشد. در حدود 20 درصد صاحبان مشاغل مدیران و كارشناسان فنی در آمریكا مبتلا به عارضه فرسودگی شغل هستند (هاروی ، 1377).

نتیجة طبیعی فشارهای روانی فردی برای سازمان كاهش كارایی است كاركنان كه با فشارهای روانی دارای نرخ بالاتر تاخیر، غیبت و ترك خدمت هستند كارایی آنها نیز هم از نظر كمی و هم از نظر كیفی كاهش یافته و تعداد حوادث و شكایات افزایش می‌یابد. بدیهی است كه این گونه كاركنان دارای روحیة ای پایین انگیزش كم و رضایت شغلی بسیار ضعیف هستند به طور خلاصه كاركنانی كه فرسودگی و استهلاك را در خود تجربه می‌كنند هیجان قبلی را برای كار از دست داده در بسیاری از موارد كار و شغل خود را رها می‌كنند ( جزنی، 1378)

این روزها موضوع فشار روانی ناشی از كار و زندگی در بیان عامه مردم متخصصان آموزشی، مددكاران، متخصصان بهداشت و سایر كسانی كه مسئولیت بهزیستی مردم را به عهده دارند بسیار رایج بوده و در راس امور قرار دارد.

پژوهشگران عمدتاً به چگونگی ایجاد فشار روانی و نحوه‌ای كه افراد از نظر فیزیولوژیكی و روانی در موقعیت‌های فشار زا واكنش نشان می‌دهند توجه دارند زمانی كه این عوامل شناسایی شد سازمان ها باید قادر به كنترل این محرك‌های فشار زا باشند زیرا آنها ایجاد اضطراب و نگرانی كرده نهایتاً بر هدف‌های كلی سازمان آسیب وارد خواهند كرد افزون بر آن شناسایی به موقع و كنترل فشار روانی ممكن است منتهی به افزایش كارایی ، خلاقیت و رضایت خاطر كاركنان گردد ( جزنی، 1378)

علاوه بر آنچه كه دیگران می‌توانند برای فرد در محیط كار و خانه انجام دهند ضروری است تا هر كس كه فشار زندگی را بر خود احساس می‌كند و در این زمینه تجربه فردی دارد دست به كار شده و به خود كمك كند.

سازمان‌ها و موسسات می‌توانند سنگ زیربنای سلامتی بیشتر و بهزیستی را بنانهد، اما این به عهدة خود افراد هست كه از این فشارها بكاهند یا اینكه شیوه و روش فرد را تغییر دهند و از این طریق به فرد كمك كنند و به عبارت دیگر تا زمانی كه خود نقش فعالی در روند پیشگیری از ایجاد فشار و مقابله با آن به عهده نگیرد سیاست‌ها و روش‌هایی كه سازمان ها در پیش می‌گیرند بهره و نتیجه كلی در پی‌خواهد داشت.

گروه نمونه ای كه در این تحقیق مورد آزمون قرار گرفته اند كارمندان اداری و كارگران كارخانة ایران خودرو در شهر تهران بودند با توجه به اینكه در این كارخانه كارگران با ماشینهای سنگین كار می كنند و استرس در آن ها زیاد است و همچنین كارمندان اداری نیز در آن‌ها استرس زیاد است و در نتیجه باعث فرسودگی شغلی می‌شود بنابراین آنچه كه به عنوان مسئله اساسی در پژوهش حاضر مطرح است این است كه آیا بین استرس و فرسودگی شغلی بین كارمندان اداری و كارگران كارخانة ایران خودرو دیزل رابطه معنی‌داری وجود دارد یا خیر؟

فهرست مطالب

فصل اول: كلیات پژوهش

مقدمه ..........................................................................................................

طرح مسئله و چهارچوب نظری آن .............................................................

اهمیت یا ضرورت پژوهش..........................................................................

هدف پژوهش...............................................................................................

فرضیه های پژوهش ...................................................................................

تعاریف نظری و عملیاتی متغیرها.................................................................

فصل دوم: ادبیات و پیشینه پژوهش

بخش اول: استرس شغلی

شغل چیست ................................................................................................

حرفه ...........................................................................................................

وظیفه ..........................................................................................................

گروه شغلی .................................................................................................

تقسیم بندی مشاغل بر حسب فشار روانی .................................................

تاریخچه‌ی روان شناسی كار در ایران .......................................................

فهرست مطالب

عنوان ............................................................................................... صفحه

فشار روانی یا استرس چیست؟ ..................................................................

به طور كلی دو نوع استرس وجود دارد ...................................................

عوامل موثر در ایجاد استرس ....................................................................

استرس شغلی .............................................................................................

مراحل فشار روانی .....................................................................................

نشانه های سازگاری عمومی .....................................................................

چهار مجموعه كلی فشارهای عصبی سازمانی ...........................................

پیامدهای فشار عصبی ................................................................................

چهار مجموعه كلی فشارهای عصبی سازمانی ...........................................

پیامدهای فشار عصبی ................................................................................

تجزیه و تحلیل شخصیت نوع a و شخصیت نوع b ...................................

استراتژی‌های مقابله با فشار روانی ...........................................................

استراتژیهای مقابله فردی ...........................................................................

استراتژیهای مقابله با استرس در سازمان .................................................

هدف از مشاوره روانی چیست ...................................................................

فهرست مطالب

عنوان ............................................................................................... صفحه

تقویت مبانی دینی ........................................................................................

بخش دوم: فرسودگی شغلی

فرسودگی شغلی چیست ..............................................................................

فرسودگی شغلی چه زمانی رخ می دهد .....................................................

نشانه‌های فرسودگی شغلی ........................................................................

انواع فرسودگی شغلی .................................................................................

پژوهش های انجام شده .............................................................................

پژوهش‌های انجام شده در ایران ...............................................................

پژوهش های انجام شده در خارج ..............................................................

نتیجه نهایی .................................................................................................

فصل سوم: روش پژوهش

جامعه آماری ..............................................................................................

نمونه آماری.................................................................................................

فهرست مطالب

عنوان ............................................................................................... صفحه

روش نمونه‌گیری ........................................................................................

ابزار پژوهش ..............................................................................................

روش اجرا ..................................................................................................

طرح پژوهشی .............................................................................................


فصل چهارم ندارد

فصل پنجم: بحث و نتیجه گیری

مقدمه...........................................................................................................

محدودیت‌های پژوهش ................................................................................

پیشنهادات پژوهش .....................................................................................

فهرست منابع ..............................................................................................

فهرست جدولها

عنوان ............................................................................................... صفحه

جدول (1ـ2) مدل فشار شغلی ....................................................................

جدول (2ـ2) مدل استرس ...........................................................................

جدول (3ـ2) مقدار فشار عصبی ( lcus ) ................................................

جدول (1ـ4) توزیع فراوانی طبقه‌بندی شده سن كارگران ..........................

جدول (2ـ4) توزیع فراوانی طبقه‌بندی شده و سن كارمندان ....................

جدول (3ـ4) شاخص‌های گرایش مركزی و پراكندگی سن آزمودنی ........

جدول (4ـ4) توزیع فراوانی سطح تحصیلات حجم نمونه مورد بررسی.....

جدول (5ـ4) توزیع فراوانی حجم نمونه مورد بررسی از لحاظ وضعیت تأهل

جدول (6ـ4) توزیع فراوانی سابقه كار كارگران ........................................

جدول (6ـ4) توزیع فراوانی سابقه كار كارمندان .......................................

جدول (7ـ4) توزیع فراوانی نمرات فرسودگی شغلی كارگران ...................

جدول (8ـ4) توزیع فراوانی نمرات فرسودگی شغلی كارمندان ..................

جدول (9ـ4) شاخص‌های گرایش مركزی و پراكندگی نمرات فرسودگی شغلی دو گروه

فهرست جدولها

عنوان ............................................................................................... صفحه

جدول (10ـ4) توزیع فراوانی نمرات استرس كارگران ..............................

جدول (11ـ4) توزیع فراوانی نمرات استرس كارمندان .............................

جدول (12ـ4) شاخص‌های گرایش مركزی و پراكندگی نمرات استرس دو گروه

جدول (13ـ4) آماره‌های نمرات هوش هیجانی دو گروه مورد بررسی .....

جدول (14ـ4) تست لون برای آزمودنی یكسانی واریانس‌ها .....................

جدول (15ـ4) نتایج آزمــون t برای مقایسة میــانگین های ســطح تفكــر دو گروه

جدول (16ـ4) آماره‌های نمرات هوش هیجانی دو گروه مورد بررسی .....

جدول (17ـ4) تست لون برای آزمون یكسانی واریانس‌ها .........................

جدول (18ـ4) نتایج آزمون t برای مقایسة میانگین های سطح تفكر دو گروه

جدول (19ـ4) بررسی همبستگی بین استرس و فرسودگی شغلی .............

جدول (20ـ4) بررسی همبستگی بین استرس و فرسودگی شغلی .............

نمودارها

عنوان ............................................................................................... صفحه

نمودار (1ـ2) رابطه استرس و عملكرد .......................................................

نمودار (2ـ2) مراحل بروز فشار روانی .....................................................

نمودار (3ـ2) سندروم سازگاری عمومی ...................................................

نمودار (1ـ4) توزیع فراوانی سن نمونه مورد بررسی در گروه‌های 5 ساله به تفكیك نوع شغل

نمودار (2ـ4) توزیع فراوانی میزان تحصیلات نمونه مورد بررسی به تفكیك نوع شغل

نمودار (3ـ4) توزیع فراوانی وضعیت تاهل نمونه مورد بررسی به تفكیك نوع شغل

نمودار (4ـ4) میانگین نمرات فرسودگی شغلی دو گروه مورد بررسی .....

نمودار (5ـ4) میانگین نمرات استرس دو گروه مورد بررسی ..................

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

ماهیت و ارزش مدیریت استراتژیک

Admin بازدید : 55 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:26 نظرات ()

ماهیت و ارزش مدیریت استراتژیک

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 33 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 50

جاذبه هر رویكرد مدیریتی، انتظار رهنمون شدن به سود بیشتر برای مؤسسه است این، به ویژه درباره نظام مدیریت استراتژی با تأثیر عمده‌ای كه بر تدوین و اجرای برنامه‌ها دارد، صادق است

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

جاذبه هر رویكرد مدیریتی، انتظار رهنمون شدن به سود بیشتر برای مؤسسه است. این، به ویژه درباره نظام مدیریت استراتژی با تأثیر عمده‌ای كه بر تدوین و اجرای برنامه‌ها دارد، صادق است.

مجموعه‌ای از مطالعات انجام شده درباره سازمان‌های كسب و كار ، تأثیر فرآیندهای مدیریت استراتژیك را بر نتیجه نهایی اندازه‌گیری كرده‌اند. یكی از نخستین مطالعات عمده توسط آنسوف و همكاران در سال 1970 اجرا گردید.

در بررسی 93 مؤسسه تولیدی آمریكایی، پژوهشگران دانلودند كه برنامه ریزان رسمی كه از رویكرد مدیریت استراتژیك استفاده می‌كرده‌اند، بر حسب معیارهای مالی كه فروش، دارایی‌ها، قیمت فروش، درآمد هر سهم و رشد درآمد را اندازه می‌گرفت، نسبت به مؤسسات بدون برنامه‌ریزی، موفقیت بیشتری كسب نموده بودند. برنامه‌ریزان همچنین در پیش‌بینی نتیجه فعالیت‌های عمده استراتژیك دقت بیشتری داشتند.

دومین پژوهش پیشاهنگ توسط تیون و هاوس در سال 1970 چاپ شد كه 36 مؤسسه در شش صنعت مختلف را مطالعه كرده‌ بودند. انها دانلودند كه برنامه‌ریزان رسمی در صنایع نفت، غذایی، دارویی،فولاد، شیمیایی و ماشین‌آلات بطور قابل ملاحظه‌ای از مؤسسات بدون برنامه در همان صنایع پیشی گرفته بودند. به علاوه، برنامه‌ریزان، عملكرد خودشان را به میزان معتنابهی بعد از پیاده‌كردن فرآیند رسمی در مقایسه با عملكرد مالی در سالهای بدون برنامه‌ریزی، بالا برده‌ بودند.

بعداً ( 1972) هارولد از تكرار بخشی از پژوهش تیون و هاوس درباره شركتهای دارویی و شیمیایی گزارش داد. یافته‌های او مطالعه پیشین را تأیید كرد و در واقع نشان داد كه تفاوت میان عملكرد مالی مؤسسات با برنامه‌ریزی مؤسسات بدون برنامه‌ریزی در طول زمان افزایش یافته بود.

در 1974 فولمر و رو ، مطالعه‌ای از تجربه مدیریت استراتژیك 386 شركت طی 2 سال منتشر كردند. نویسندگان دانلودند كه مؤسسات تولیدكننده كالاهای بادوام، با مدیریت استراتژیك از مؤسسات بدون مدیریت استراتژیك از مؤسسات بدون مدیریت استراتژیك مؤفق‌تر بودند. مطالعه شركتهای تولیدكننده كالاهای مصرفی و خدمات را شامل نمی‌شدـ احتمالاً به این دلیل كه پژوهشگران، فكر می‌كردند كه مدیریتی استراتژیك در این موسسات پدیده جدیدی است و نتیجه آن كاملاً روشن نشده است.

در 1974 شوفلر و همكاران نتیجه مطالعه‌ای طراحی شده برای اندازه‌گیری تأثیر مطالعات بازار بر سود را منتشر ساختند. این پروژ اثرات برنامه‌ریزی استراتژیك را بازده سرمایه در برمی‌گرفت. پژوهش به این نتیجه می‌رسد كه بازده سرمایه بیش از اینكه تحت تأثیر سهم بازار، تراكم سرمایه وتنوع فعالیت بود. پروژه كامل كه 37 متغیر عملكرد را شامل می‌شد، نشان داد كه تا 80 درصد پیشرفت ممكن در سودآوری مؤسسه از طریق تغییر در جهت استراتژیك شركت حاصل شده بود.

مطالعه دیگری درباره تأثیر گسترده توسط كارگر و مالیك در 1975 گزارش شد. پژوهش ایشان كه 90 شركت آمریكایی را در پنج صنعت در برمی‌گرفت، نشان داد كه عملكرد شركتهایی كه از برنامه‌ریزی استراتژیك بلندمدت استفاده می‌كردند برحسب معیارهای معمول مالی به میزان قابل توجهی بهتر از شركتهایی بود كه برنامه‌ریزی رسمی داشتند.

سرانجامدر حالی كه بیشتر مطالعات، مدیریت استراتژیك را در شركتهای بزرگ آزمون كردند، گزارشی در سال 1982 نشان داد كه برنامه‌ریزی استراتژیك تأثیر مطلوبی عملكرد كسب و كارهای كوچك داشته است. رابینسون پس از مطالعه 101 مؤسسه چك خرده‌فروشی خدماتی و تولیدی ظرف مدت 3 سال ، دانلود شركتهایی كه از برنامه‌ریزی استراتژیك استفاده می‌كردند، بهبود قابل توجهی از نظر فروش، سودآوری بهره‌وری نسبت به مؤسساتی كه فعالیت سیستماتیك برنامه‌ریزی نداشتند به دست آورده بودند. الگوی كلی نتیجه‌های حاصل از هفت مطالعه،‌ارزش مدیریت استراتژیك را بر اساس معیارهای مختلف مالی به روشنی نشان می‌دهد. بر پایه شواهدی كه در دست است،سازمان‌هایی كه رویكرد مدیریت استراتژیك را به كار می‌برند، بطور منطقی و جدی انتظار دارند كه سیستم جدید، عملكرد مالی آنها را بهبود بخشد.

فهرست مطالب

مقدمه 1

ابعاد تصمیمات استراتژیك 6

رسمیت درمدیریت استراتژیك 11

انواع ساختارهای مدیریت استراتژیك 13

ویژگیهای تصمیمات مدیریت استراتژیك 14

جریان تعامل و تكرار فرآیند استراتژیك 17

مزایای مدیریت استراتژیك 18

خطرهای مدیریت استراتژیك 19

اهمیت استراتژی و فواید آن برای موسسه 23

تعریف و هدف مدیریت استراتژیك 26

ویژگیهای مدیریت استراتژیك 27

استراتژی های جهانی و چند ماهیتی 34

تعریف مدیریت استراتژیك 36

مزایای مدیریت استراتژیك 38

تطبیق دادن ساختار با استراتژی 40

رابطه بین ساختار و استراتژی از نظر چاندار 42

ساختار مبتنی بر واحد تجاری استراتژیك 44

منابع 46

قیمت فایل فقط 6,900 تومان

خرید

سر نخ گمشده تبلیغات

Admin بازدید : 79 یکشنبه 22 اسفند 1395 : 13:25 نظرات ()

سر نخ گمشده تبلیغات

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 16 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 19

سازمانها و شركتها همواره با محدودیت منابع مواجه بوده و هستند بدلیل وجود این محدودیت ها استفاده بهینه از منابع برای آنها ضروری می باشد آنچه كه یك شركت را از سایر رقبایش متمایز می سازد، استفاده مناسب از منابع در دسترس می‌باشد

قیمت فایل فقط 4,900 تومان

خرید

سازمانها و شركتها همواره با محدودیت منابع مواجه بوده و هستند. بدلیل وجود این محدودیت ها استفاده بهینه از منابع برای آنها ضروری می باشد. آنچه كه یك شركت را از سایر رقبایش متمایز می سازد، استفاده مناسب از منابع در دسترس می‌باشد. یكی از مهمترین منابع سازمانها بودجه در اختیار آنها است كه معمولاً یكی از اقلام این بودجه به تبلیغات شركتها اختصاص می‌یابد. در اغلب شركتها این بودجه بصورت درصدی از فروش تعیین شده و هزینه می شود. ولی عموماً سازمانها كمتر به اثربخشی تبلیغات خود توجه می‌نمایند. در نتیجه ممكن است علیرغم صرف هزینه‌های زیاد، به نتایج مطلوب دست پیدا نكنند. لذا برای اطمینان كافی از اثر بخشی تبلیغات، قبل از صرف هزینه‌های آن می‌بایست اقداماتی صورت پذیرد كه از مهترین آنها می توان به هدف گذاری تبلیغات اشاره كرد.

فهرست مطالب

چکیده محتوا

مقدمه

تعریف تبلیغات

پیدایش تبلیغات

بررسی مفهوم اثر بخشی

اثر بخشی در تبلیغات

مزایای هدفگذاری تبلیغات

نتیجه گیری

مراجع

قیمت فایل فقط 4,900 تومان

خرید

انتخاب،‌انتصاب و تغییر مدیران و تجارب كشورهای فرانسه، ژاپن، انگلیس ، آمریكا و كره جنوبی

Admin بازدید : 55 جمعه 20 اسفند 1395 : 15:21 نظرات ()

انتخاب،‌انتصاب و تغییر مدیران و تجارب كشورهای فرانسه، ژاپن، انگلیس ، آمریكا و كره جنوبی

دسته: مدیریت
بازدید: 1 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 97 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 75

مفهوم شایسته سالاری به اجمال، شناسایی، گزینش، جلب و جذب مداوم نیروها و سپس فراهم كردن زمینه‌های اعمال مدیریت حسب توانمندی‌هایشان است در جوامعی كه در آن روابط بر ضوابط و توارث بر اكتساب فایق است، شایسته سالاری در هاله‌ای از ابهام قرار دارد تمشیت امور به دست افراد، صرفاً بر شایستگی استوار نیست، بلكه عوامل عدیده‌ای كه ذاتی و اكتسابی افراد نیست، دراین

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

در دهه‌های اخیر، مدیریت به عنوان یكی از مهمترین عناصر توسعه به شمار آمده و در ارزیابی و مقایسه كشورهای در حال توسعه، بررسی الگوها و شیوه‌های مدیریت نیز مورد توجه قرار گرفته است. تغییرات وسیعی كه در نقش دولت‌ها به وقوع پیوسته، دولتها را عملاً با رویكردهای جدید روبرو ساخته كه نتیجه قطعی آن تغییر موقعیت نسبی دولت‌ها بوده است.

بطور كلی نظام اداری هر حكومتی مبین نگرش دولت به نحوه اداره و مدیریت كشور می‌باشد و نقش نظام اداری در ساختارهای اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و تأثیر آن در تحقق اهداف نظامهای كلان جامعه به اندازه‌ای تعیین كننده است كه بدون داشتن نظام اداری كارآمد و اثربخش، دست یازیدن به اهداف فوق عملی نیست. از اینرو كشورهای مختلف، اصلاح نظام اداری و بهبود مدیریت را به عنوان پیش‌نیاز اصلی توسعه و یك هدف اساسی پیگیری می‌نمایند.

در كشور ما در طول سالهای اخیر مطالعات و تحقیقات متعددی در این راستا به عمل آمده و اقدامات موثری آغاز گردیده است كه از جمله اهم آنها، تدوین برنامه هفتگانه تحول اداری در كشور توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور و تصویب آن در هیأت وزیران می‌باشد.

در ارتباط با برنامه سوم آن ، تحت عنوان “‌ اصلاح نظامهای مدیریتی” مطالعات مختلفی در این دفتر بعمل آمده كه از جمله آن‌ها مطالعه در زمینه استقرار نظام انتخاب، انتصاب و تغییر مدیران با جهت‌گیری شایسته‌سالاری و ثبات در مدیریت‌ها می‌باشد كه نتایج حاصله به مصوبه شورای عالی اداری تحت عنوان ‌“‌ضوابط انتخاب و انتصاب و تغییر مدیران” انجامید. در این مطالعه به عنوان یكی از پروژه‌های مطالعاتی در راستای تحقق اهداف مورد نظر در زمینه شایسته‌سالاری و اثربخشی مدیریت‌ها، ضمن بررسی مبانی علمی و نظری، تجارب برخی از كشورهای توسعه یافته از جمله فرانسه، ژاپن، آمریكا، انگلیس و كره جنوبی نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

فهرست مطالب

پیش‌گفتار…………………………………………………………………3

1) مقدمه:............................................................................ 4

2) وضعیت راهبردی نظام شایسته سالار............................................ 5

اهداف:.................................................................... 7

ویژگی‌های نظام شایسته سالاری مطلوب................................... 8

روند مطلوب انتخاب و انتصاب مدیریت................................................ 12

ملزومات نظام انتخاب و انتصاب مدیران.......................... 13

فرایند شایسته سالاری............................................................ 15

3) مدیران شایسته در نظام جمهوری اسلامی ایران............................... 20

1- جایگاه مدیریت............................................... 20

2- ویژگی‌های شغلی و نقشهای مدیران............................... 21

3- خصوصیات و ویژگی‌های فردی مدیران.......................... 25

4-توانایی‌های مدیران.................................................... 30

5- مهارتهای مدیران.......................................................... 32

6- شایستگی‌های مدیریتی........................................... 32

7- جمع‌بندی.............................................................. 35

8- كشف متغیرهای انتخاب و پرورش مدیران درایران............................ 36

4- مطالعات تطبیقی................................. 41

شیوه استخدام و ارتقاء در فرانسه................................................... 41

شایسته سالاری در ژاپن.................................................. 44

شیوه استخدام و ارتقاء در انگلیس............................................ 46

نظام استخدام و ارتقا در آمریكا................................................... 55

نظام شایسته‌سالاری در كره جنوبی............................................... 58

5)جداول:.................................................................... 61

6)منابع:.................................................................... 75

قیمت فایل فقط 7,900 تومان

خرید

تعداد صفحات : 9

درباره ما
وبسایت فارس مقاله در زمینه مقالات ، تحقیق و پروزه ها فعالیت دارد و روزانه تعداد بسیاری فایل مرتبط با این موارد قرار داده می شود که علاقه مندان به دانش و فناوری می توانند دانلود نمایند.
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل مطالب : 3056
 • کل نظرات : 4
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 4
 • آی پی امروز : 274
 • آی پی دیروز : 427
 • بازدید امروز : 1,235
 • باردید دیروز : 1,304
 • گوگل امروز : 7
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 3,388
 • بازدید ماه : 26,066
 • بازدید سال : 255,898
 • بازدید کلی : 462,953